• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:55
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3426
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Runmageddon po raz pierwszy w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 sierpnia 2018, 17:19
Aktualizacja: Czwartek, 9 sierpnia 2018, 12:30
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Ekstremalna, mordercza trasa, trudne do pokonania przeszkody, wymagające współpracy i sporego wysiłku – to właśnie Runmageddon. Ten niezwykły wyścig odbędzie się w Wałbrzychu w ostatni weekend września.

Runmageddon to prawdziwe wyzwanie dla uczestników, wymagające nie tylko sprawności i siły fizycznej, ale też odporności, wytrzymałości i umiejętności współpracy. Trasa tego wyjątkowo trudnego wyścigu będzie obfitowała w wiele niezwykle trudnych do pokonania przeszkód: będzie woda, błoto, ściany, zasieki, ogień, okopy i przeszkody linowe. W całej Polsce co roku organizowanych jest kilkanaście Runmageddonów.

Generalnie Runmageddon organizowany jest w kilku wariantach: Intro - 3km i 15 przeszkód, Rekrut - 6km i 30 przeszkód, Classic - 12km i 50 przeszkód, Hardcore - półmaraton 21,09km i 70 przeszkód, Ultra - maraton 42,195 km i 140 przeszkód, a dla młodych zawodników przewidziano dwie wersje: Kids - 1 km i 10 przeszkód, formuła dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat i Junior - 2 km i 15 przeszkód, formuła dla nastolatków w wieku od 12 do 15 lat. W Wałbrzychu zawodnicy zmagać się będą na trasie Intro, Rekrut i Classic. Przewidziano też trasę Kids.

Szczegóły trasy nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że na trasie wałbrzyskiego Runmageddonu znajdzie się Hałda "Wiesław", znana ze zmagań motocykli enduro i quadów, natomiast o szczegółach wałbrzyskiego Runmageddonu opowiadała Alicja Janczak - szef eventu:

- Staramy się cały czas szukać nowych miejsc, nowych lokalizacji, żeby aktywizować nowe rzesze ludzi, żeby pokazywać nowe tereny. Każdą nową trasą chcemy wzbudzać zachwyt. Raz jesteśmy nad morzem, raz jesteśmy w górach. Wałbrzych ma piękną infrastrukturę, więc postanowiliśmy, że tym razem Wałbrzych. Miasto Wałbrzych jest naszym partnerem strategicznym, tak jak Aqua Zdrój, na terenie którego będzie nasze miasteczko i zaplecze sanitarne. W tej okolicy będzie też trasa. Zainteresowanie jest całkiem spore. Mamy już zapisanych ponad 1000 osób a jest jeszcze półtora miesiąca do zawodów i dopiero zaczynamy ruszać z całą promocją. Runmageddon jest dla wszystkich, ponieważ mamy różne formuły. W Wałbrzychu zaprezentujemy trzy formuły: Intro - idealna dla osób, które debiutują, osób starszych lub osób, które na co dzień nie uprawiają sportu, a tu chcą się pobawić w gronie znajomych, następnie Rekrut - najbardziej popularny bieg, na który decyduje się większość uczestników i Classic - dla osób, które na co dzień uprawiają sport. Będzie też Kids. Na całej trasie zawodnicy okazują sobie pomoc, zwłaszcza podczas pokonywania przeszkód. Tu nie chodzi o miejsca, o czas, tylko o to, żeby całą grupą dobiec do mety. Jest też możliwość ominięcia przeszkody, ale za to jest kara: trzeba wykonać dwadzieścia razy sekwencję "padnij-powstań". Mamy też serię "Elite" - ona występuje w Rekrucie i Classicu, dla osób, które się ścigają. Oni muszą sami pokonać przeszkody, nikt nie może im pomóc.

Warto zaznaczyć, że na imprezę przyjedzie spora grupa osób z całej Polski, a także spoza granic naszego kraju, co oznacza możliwość promocji Wałbrzycha i całego regionu wśród szerokiego grona odbiorców. Zapisy do udziału w wałbrzyskim Runmageddonie prowadzone są na stronie www.runmageddon.pl. Jako że przygotowanie imprezy, bazy, zaplecza i tras jest wielkim wyzwaniem organizacyjnym, istnieje możliwość wsparcia imprezy na zasadzie wolontariatu. Wszelkie pytania dotyczące wolontariatu należy kierować na adres: wolontariat@runmageddon.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
1
7%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group