Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3648
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rusza linia autobusowa Wałbrzych–wrocławskie lotnisko

Poniedziałek, 31 stycznia 2011, 20:03
Aktualizacja: 20:04
Autor: red
Wałbrzych: Rusza linia autobusowa Wałbrzych–wrocławskie lotnisko
Terminal we Wrocławiu
Fot. red
Mieszkańców Wałbrzycha, Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej i Strzegomia dowiezie prosto na wrocławskie lotnisko nowa linia autobusowa. Połączenie otwiera się 1 lutego.

Autobusy będą jeździć na trasie Wałbrzych-wrocławskie lotnisko codziennie. W zależności od rozkładu lotów zaplanowano od jednego do nawet pięciu kursów dziennie. Pasażerowie zapłacą za dojazd z Wałbrzycha do portu 22 złote, bez względu na to, ile bagaży będą mieli ze sobą. Autobusy Spółdzielni Turystycznej „Turysta” będą wyruszać w trasę z ulicy Chrobrego, zatrzymają się także w Świdnicy, Jaworzynie Śląskiej, Świebodzicach i w Strzegomiu. W efekcie mieszkańcy regionu wałbrzyskiego w prosty i szybki sposób dotrą niemal pod drzwi terminalu lotniczego.

Na podróżnych, korzystających z nowej linii autobusowej, liczy lotnisko, oddalone od Wałbrzycha o ok. 70 kilometrów.
– Nasz zasięg oddziaływania to teren o promieniu ok. 150 km – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Na takim terenie mieszkają ludzie, którzy latają z Wrocławia nie tylko w interesach, ale też do pracy czy na wakacje. Usprawnienie dojazdu to kolejny argument za tym, by korzystać z wrocławskiego lotniska – dodaje.

Port Lotniczy Wrocław sprzyja takim połączeniom: zainteresowanie ofertą lotniczą Wrocławia w regionie potwierdziła kampania regionalna, którą lotnisko realizowało latem i jesienią w największych miastach Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Tworzenie specjalnych połączeń dojazdowych było jednym z tematów rozmów z samorządami oraz lokalnym biznesem. Port Lotniczy Wrocław popiera uruchomienie kolejnych linii dojazdowych z innych miast regionu.

Więcej informacji o nowym połączeniu na www.airportbus-turysta.pl

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group