Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2437
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rusza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”

Środa, 6 września 2017, 11:04
Autor: red
Wałbrzych: Rusza nabór do Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”
Fot. użyczone
Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” ruszył z naborem nowych członków do wszystkich grup wiekowych. Nie przegap swojej szansy.

Kogo szukamy?

Dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat.

Warunki przyjęcia:

Poczucie rytmu, gotowość do pracy, uśmiech!

Co oferujemy?

Zajęcia taneczne i wokalne (repertuar ludowy, taniec klasyczny, tańce towarzyskie) kształcenie umiejętności aktorskich, występy na małych i dużych scenach, wyjazdy zagraniczne, integrację z zespołami z całego świata, grono nowych przyjaciół, wspaniałą atmosferę.

Jakie grupy?

Perełki (3-6)
Skarbeczki (7-10)
Skarbki (11- 13)
Grupa naborowa młodzieżowa (14+)

O Zespole:

ZPiT „Wałbrzych” to folklorystyczna wizytówka miasta i regionu, którą tworzą zwariowani, pełni pasji i talentu uczniowie wałbrzyskich szkół i nie tylko. Doświadczona kadra artystyczna rozwija umiejętności taneczne i wokalne, a także aktorskie i organizacyjne. Wspólnie dążymy do rozpowszechniania szeroko pojętej kultury wśród młodzieży, zarażamy miłością do folkloru, w którym każdy może odnaleźć coś dla siebie, podróżujemy po świecie i cieszymy się każdą chwilą bycia razem.

Od wielu lat udowodniamy, że folklor nie jest nudny! Nie wierzysz? Przekonaj się sam!

Lubisz śpiewać? U nas trafisz pod opiekę wspaniałych instruktorów wokalu. Wspólnie popracujecie nad emisją głosu, kształceniem słuchu, poprawną wymową, śpiewem zarówno grupowym, jak i indywidualnym.

Taniec? Oczywiście! Narodowy, regionalny, klasyczny, elementy tańców towarzyskich i tańca współczesnego. Na początku może być ciężko – intensywna praca nad poprawą kondycji i gibkości, kształtowanie sylwetki i postawy tancerza, w końcu taniec w parze na scenach całego świata!

A może ciągnie Cię do teatru? U nas taniec śpiew i gra aktorska nieustannie się przeplatają. Nauczymy Cię, jak pozbyć się wstydu i czerpać radość z bycia na scenie.

Sport? Oj tak! Hektolitry potu wylane na parkiecie… Nie wierzysz? Tańce góralskie, ukraińskie, słowackie na czele z naszym narodowym oberkiem będą sprawdzianem dla Twoich sportowych zdolności. Pompki, skoki przez laskę, przerzucanie partnerki w kilkukilogramowym stroju - to dopiero początek.

Jeśli wydaje Ci się, że folklor to przeżytek i domena starszych – nic bardziej mylnego! Właśnie teraz nastał prawdziwy folkowy szał. W szkołach, na ulicach, w sklepach – wszędzie widać folkowe gadżety i akcenty.

O co w tym wszystkim chodzi? Skąd te różnobarwne wzory i koguciki? Odpowiedź znajdziesz w ZPiT „Wałbrzych”. Daj się zafolkować!

Numer kontaktowy +48 604861542 lub +48 883324528.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group