Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5449
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Ruszył kolejny semestr

Środa, 26 lutego 2020, 6:46
Aktualizacja: Czwartek, 27 lutego 2020, 7:08
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Ruszył kolejny semestr
Fot. organizatorzy
Nowi studenci, kulinarne podróże po orientalnych smakach oraz pasjonujący wykład z historii Polski, a wszystko to podczas inauguracji VI semestru Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze.

Pierwsze zajęcia nowego semestru ruszyły 24 lutego br. i rozpoczęły się wykładem o życiu i działalności Józefa Piłsudskiego zaprezentowanym przez Ewę Matyszczak – rektor Lubawskiego Uniwersytetu III Wieku oraz przyjęciem w szeregi 4 nowych studentów, którym indeksy wręczył wójt Gminy Czarny Bór - Adam Górecki.

Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze, zrzesza ponad 60 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już od 2018 r. W ciągu trzech lat działalności seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Wrocławskim, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałbrzychu czy Wyższą Szkołą Zarządzani i Przedsiębiorczości. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru. Od stycznia 2020 r. program zajęć wzbogacił się także o nowe formy w tym warsztaty smaku, na których studenci poznają ciekawostki związane z kuchnią całego świata oraz zajęcia ruchowe z elementami fizjoterapii.

Przed studentami, seniorami kolejny semestr pełen naukowych wrażeń. Najbliższe spotkanie w ramach UTW zaplanowane jest na 29 lutego br., a jego mottem przewodnim jest: „Akademia Body & Mind – aktywny senior i kreatywny bibliotekarz w akcji”.

W czarnoborskiej placówce spotkają się nie tylko seniorzy ale również bibliotekarze z całego powiatu wałbrzyskiego gdyż warsztaty będą jednocześnie formą szkolenia dla bibliotekarzy chcących twórczo pracować z seniorami. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Marciniak - fundraiserka i specjalistka ds. PR, bibliotekoznawca i pedagog. W latach 2008-2014 dyrektor Biblioteki Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi. Za działalność na rzecz lokalnego środowiska została nagrodzona przez SBP tytułem Bibliotekarza Roku woj. łódzkiego. Realizatorka projektów finansowanych w ramach programów Unii Europejskiej i EOG. Członkini Zarządu Fundacji Fenomen.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group