Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2702
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ruszył remont wiaduktu. Będą objazdy

Czwartek, 23 sierpnia 2012, 13:28
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2012, 10:05
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ruszył remont wiaduktu. Będą objazdy
Fot. użyczone
Rozpoczęły się prace remontowe wiaduktu drogowego łączącego ul. Kosteckiego w Wałbrzychu z ul. Reymonta w Boguszowie–Gorcach. Remont potrwa 3 miesiące. Dla ruchu pieszego będzie wyznaczona kładka, dla samochodowego objazdy – przedstawiamy ich mapkę.

W ramach remontu zostaną zamontowane nowe barieroporęcze z osłonami, poszerzony ciąg dla pieszych, wykonana nowa nawierzchnia bitumiczna naprawione spoiny pomiędzy elementami kamiennymi przyczółków oraz poprawiona izolacja na płycie nośnej mostu. Będzie także wykonane odwodnienie mostu i pełne nowe oznakowanie. Koszt remontu to ok. 400 000 zł. Pieniądze pochodzą ze środków własnych powiatu.

Wiadukt zostanie wyłączony z ruchu samochodowego (dla pieszych będzie wyznaczona kładka). Wyznaczając trasę objazdu ( brano pod uwagę te ulice, na których wiadukty mają odpowiednią wysokość, stąd też trasa objazdu prowadzi przez ul. Świerczewskiego, gdzie wysokość skrajni wynosi 3,2 m, miejsce jest dobrze oznakowane, odpowiednia szerokość jezdni oraz dobra widoczność przy wjeździe i wyjeździe spod wiaduktu.
– Mam świadomość, że prowadzone prace będą chwilowym utrudnieniem dla użytkowników drogi, jednak dzięki remontowi przede wszystkim zwiększy się bezpieczeństwo użytkowników drogi, zarówno kierowców, jak i pieszych, szczególnie dzieci uczęszczających do pobliskiej szkoły. To właśnie dla pieszych poszerzamy przejście na wiadukcie. I to będzie najważniejszy aspekt remontu. Choć ważnym jest także poprawienie estetyki – komentuje Starosta Wałbrzyski Robert Ławski

Trasa objazdu do Boguszowa-Gorc:

Trasa na Kuźnice I, Kuźnice II i Stary Lesieniec:

1. Dojazd z Wałbrzycha z ul. Kosteckiego do Boguszowa-Gorc na ul. Władysława Reymonta i Stefana Żeromskiego (Kuźnice I i II): ul. Krakowska, Przodowników Pracy, 1 Maja, Szybowa, Dworcowa, Świerczewskiego, Poniatowskiego, Kosynierów.

2. Dojazd z Boguszowa-Gorc z Placu Odrodzenia do ul. Władysława Reymonta i Stefana Żeromskiego (Kuźnice I i II): ul. Kolejowa, Sikorskiego, Świerczewskiego, Poniatowskiego, Kosynierów.

3. Dojazd do Wałbrzycha i Boguszowa-Gorc w odwrotnym kierunku.

4. Trasa objazdu w obie strony oznakowana będzie znakami uzupełniającymi F-6 i F-9 z napisami: „Objazd do ul. Żeromskiego” i „Objazd do Wałbrzycha” oraz strzałkami kierującymi.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group