Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ruszyła "Żonkilowa Kwesta"

Niedziela, 19 marca 2017, 10:16
Autor: Robert Bajek
REGION, Szczawno-Zdrój: Ruszyła "Żonkilowa Kwesta"
Fot. Robert Bajek
Widowiskiem tanecznym do muzyki Piotra Czajkowskiego w wykonaniu uczniów ZSM w Wałbrzychu rozpoczęła się wczoraj w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju Żonkilowa Kwesta – Pola Nadziei 2017.

Na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej Żonkilowa Kwesta potrwa do 8 kwietnia a jej zakończeniem będzie Msza Papieska i koncert Maleo Reggae Rockers w Hali Widowiskowo-Sportowej Aqua Zdroju. Od 18 marca do 8 kwietnia wolontariusze - młodzież i uczniowie z wałbrzyskich szkół będą kwestować na rzecz dzieci osieroconych i na rehabilitacje dzieci nieuleczalnie chorych.

- Pięknym przedstawieniem, w którym udział bierze 136 wykonawców z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu rozpoczynamy dzisiaj w Teatrze Zdrojowym Żonkilową Kwestę. W październiku ubiegłego roku sadziliśmy żonkile a teraz rozpoczynamy sprzedawanie tych żonkili - nie do końca chodzi o kwiaty, będą to naklejki w kształcie żonkila. Każdy kto wrzuci do puszki wspomoże nasze hospicjum a tak naprawdę zależy nam na tym, żeby zebrać pieniądze na dzieci pozbawione rodziców - dzieci naszych pacjentów i dzieci, które potrzebują rehabilitacji a mamy ich już 40. Koszt rehabilitacji wynosi 500 złotych miesięcznie, więc pieniędzy potrzeba bardzo dużo. Do akcji zgłosiło się 350 wolontariuszy. Każdy będzie miał identyfikator, żółtą koszulkę, puszkę i będzie kwestował. Najwięcej będzie się działo 21 marca - to pierwszy dzień wiosny. Dzieci będą chodziły po swoich dzielnicach, będą mogły kwestować koło Auchan, Bi1, Tesco, na pasażach - tam gdzie będą ze swoimi opiekunami. Kończymy kwestę 8 kwietnia, na Mszy Papieskiej, gdzie będzie rozstrzygnięcie konkursu Anioły Hospicjum. Tam rozdamy nagrody a po mszy będzie piękny koncert, który uświetni zakończenie akcji - powiedziała Renata Wierzbicka - dyrektor wałbrzyskiego hospicjum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group