Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszyło głosowanie na projekty WBP

Wtorek, 2 września 2014, 6:30
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Ruszyło głosowanie na projekty WBP
Fot. użyczone
Wczoraj ruszyło głosowanie na projekty w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W tym roku do wydania jest 5 milionów złotych. Wałbrzyszanie zgłosili 100 propozycji. Zespół Weryfikacyjny oceniał je pod względem formalno–prawnym. Ostatecznie na liście projektów ogólnomiejskich jest 20 propozycji. Projektów lokalnych jest 74.

Teraz mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia, mogą wybrać spośród tych propozycji maksymalnie 3 projekty. Ważne, że można głosować tylko na projekty ze swojej dzielnicy i projekty ogólnomiejskie.

Jak to zrobić?

Najlepiej skorzystać z Internetu, głosowanie jest najszybsze i najprostsze. Można też pobrać ze strony wbp@um.walbrzych.pl karty do głosowania, wypełnić i wysłać pocztą do Urzędu Miejskiego. Można również zagłosować w lokalach wyborczych. Specjalne urny będą także dostępne podczas Dni Wałbrzycha. Wtedy projektodawcy będą mogli zaprezentować swoje pomysły mieszkańcom.

Głosowanie potrwa do 10 września. Przypominamy, że w ubiegłym roku frekwencja wyniosła ponad 20%. To jeden z najwyższych wyników w Polsce.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group