Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rycerzyki na podium w Częstochowie

Wiadomości: Kraj
Piątek, 15 czerwca 2012, 16:50
Aktualizacja: 16:51
Autor: PAW
Fot. użyczone
Dwóch wałbrzyskich „Rycerzyków” Oliwer Zabrzeski oraz Jakub Isański zwyciężyło indywidualnie i drużynowo w I rundzie Mistrzostw Polski w mini żużlu, które odbyły się na torze w Częstochowie.

To był bardzo ważny turniej wyjazdowy. Po przerwie zimowej była to pierwsza konfrontacja z zawodnikami z innych polskich klubów m.in. z Gorzowa, Częstochowy, Rybnika.

Emocje były bardzo duże, tym bardziej, że kluby wystawiły kilku nowych zawodników. Do tego dochodził jeszcze atut własnego toru, jednak dla zawodników spoza Częstochowy szanse były jednakowe. Oczywiście największym faworytem był Mistrz Polski Jacek Fajfer z Gorzowa, ale jak się jednak okazało, nasi wałbrzyscy zawodnicy wypadli lepiej.

Rozegranych zostało 5 biegów i już w pierwszym doszło do sporej niespodzianki, ponieważ wygrał go Oliwer Zabrzeski, pokonując klubowego kolegę Wicemistrza Polski Kubę Isańskiego. Nasi zawodnicy cały czas wyjeżdżali na tor skoncentrowani, wychodzili pierwsi spod taśmy nie dając na dystansie żadnych szans naszym rywalom. W barwach Rycerzyków Wałbrzych wystartował również dwóch nowych zawodników: Paweł Trześniewski i jako rezerwowy Jakub Majda, a zawody w Częstochowie były ich pierwszymi w życiu. Paweł pokazał, że w przyszłości będzie stanowił mocny trzon drużyny i zajął wysokie VI miejsce. Natomiast tuż za podium na IV miejscu uplasował się kolejny nasz zawodnik: Jakub Piątek. Ostatecznie zawody wygrał Oliwer i było to jego pierwsze zwycięstwo w barwach „Rycerzyków” Wałbrzych. Drugie miejsce zajął jego zespołowy kolega Jakub Isański, a na trzecim miejscu uplasował się ich największy rywal Jacek Fajfer z Gorzowa.
Dzięki wysokim wynikom indywidualnym nasza zespół zajął drużynowo I miejsce, a do rezultatu zalicza się wynik dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group