Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rynek wypięknieje

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 8 stycznia 2010, 15:08
Aktualizacja: 15:10
Autor: Paw
Fot. archiwum
Planowany remont wałbrzyskiego rynku już wkrótce ma zdecydowanie poprawić jego wizerunek. Wprawdzie część kamienic została odnowiona 10 lat temu, ale wciąż wiele budynków straszy swoim wyglądem.

Na remont blisko 50 kamienic mają zostać przeznaczone potężne środki, bowiem aż 24 miliony złotych. Środki na tak szeroki zakres prac mają pochodzić głównie od marszałka województwa dolnośląskiego.

Nowy wygląd ma zyskać blisko 50 kamienic, w tym wiele tych, które stoją wzdłuż ulic prowadzących do rynku. Kamienice w samym rynku wyglądają nie najgorzej, bowiem przed 10 laty miasto przeprowadziło ich gruntowny remont. Teraz czas poprawić wizerunek nieruchomości znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie, jakby nie patrzeć, wizytówki miasta. Dzięki planowanym inwestycjom zdecydowanie na wizerunku mają zyskać również plac Kościelny i plac Magistracki.

W wałbrzyskim rynku mieści się spora liczba instytucji i sklepów. Siedzibę ma tu również duża liczba firm. Niemal wszystkim osobom, z którymi rozmawialiśmy, brakuje jednak w rynku miejsc, gdzie można spędzić czas w miłej atmosferze.

- Nie ma się co okłamywać, ale wciąż brakuje fajnych klubów i restauracji – mówi Jacek Fikus. – Moim zdaniem to nieco obniża atrakcyjność tego miejsca.
Podobnego zdania jest Weronika Nowacka.
- To bardzo dobrze, że kamienice zyskają nowy wygląd, ale miasto powinno zadbać w większym stopniu o turystów – mówi kobieta.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~kazio 8-01-2010 16:11
Cóż z tego, skoro dla wielu ludzi przygoda z wałbrzyską starówką zaczyna się od błotnistego klepiska na Rycerskiej?
Kacper1993 8-01-2010 17:35
Zastanawiam się po co ten remont... Niby na zewnątrz pięknie a gdy się wejdzie do środka to automatycznie smród wypycha wchodzących na zewnątrz... Może warto by było zadbać o ich ogólny stan a nie tylko zewnętrzny wygląd...
~ 8-01-2010 19:23
Pomysł z remontem super!!!Napewno uatrakcyjni Śródmieście.Trzeba ściągnąć tu turystów!!!Na Piaskowej,czy na Podzamczu WAŁBRZYCH się nie kończy.Przede wszystkim wyrzucić MENELI ZE ŚRÓDMIEŚCIA.DO roboty ich pogonić a nie zasiłki,niech odremontowują to co niszczą i dewastują.
~ 8-01-2010 19:52
Przede wszystkim pogonić meneli ze śródmieścia. Remont super pomysł ,bo Wałbrzych nie kończy się na Piaskowej czy Podzamczu.Wreszcie może byćnaprawdę atrakcyjny.Zrobić chodnioki, ładne latarnie.Tylko zróbcie coś z tymi Menelami co nie płacą za mieszkanie
~ 9-01-2010 9:19
"Pomysl z remontem" ? Rzeczywiscie odkrywcze. Szczegolnie po 8 latach.
~wtf 9-01-2010 9:43
Trzeba wyremontować ulicę prowadzącą o d"Zielonej Kaczki" z rynku w dół w stronę podgórza. Tamtejsze ruiny odpychają. Podobnie jak budynek na Młynarskiej obok kościoła. Kto widział ten wie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group