Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ryszard Kułak zasłużony dla powiatu wałbrzyskiego

Piątek, 13 stycznia 2012, 13:26
Aktualizacja: 13:28
Autor: Sven
Wałbrzych: Ryszard Kułak zasłużony dla powiatu wałbrzyskiego
Fot. Sven
Rada powiatu wałbrzyskiego przyznała tytuł „Zasłużony dla powiatu wałbrzyskiego” Ryszardowi Kułakowi, od początku swojej kariery zawodowej związanego z pogotowiem ratunkowym w Wałbrzychu. Dziś odebrał wyróżnienie z rąk przewodniczącego Szymona Heretyka.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

„Pan Ryszard Kułak został uznany autorytetem w dziedzinie zarządzania jednostką ratownictwa medycznego na terenie naszego Powiatu Wałbrzyskiego jak również na terenie kraju. Jest osobą wszechstronnie wykształconą w zakresie rehabilitacji medycznej (1972-1974 Medyczne Studium Zawodowe, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 1982 – ze specjalnością rehabilitacja lecznicza, studia podyplomowe z zakresu zarządzania w służbie zdrowia ukończone w 1999 roku na Akademii Ekonomicznej i Medycznej we Wrocławiu). Swoją pracę zawodową rozpoczął 15 stycznia 1973 roku w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Wałbrzychu.

Jego pełna zaangażowania i niezwykle oddana praca w tej jednostce zostaje doceniona po niedługim okresie pracy zawodowej poprzez powierzenie mu stanowiska kierownika pogotowia ratunkowego, a w roku 1993 powołanie go na stanowisko dyrektora.

Posiadana wiedza Pana Ryszarda Kułaka, połączona z niecodziennym zaangażowaniem, pozwoliła, aby w tej jednostce wprowadzony został pilotażowy program restrukturyzacji Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego w Wałbrzychu. Między innymi konsekwencją tych działań było połączenie obu jednostek, z których powstało Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu działające po dzień dzisiejszy.

Z powodzeniem wdrożony program stał się wizytówką ratownictwa medycznego w całym regionie i wzorem do podejmowania podobnych działań w innych częściach kraju.

Determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu Pana Ryszarda Kułaka oraz entuzjastyczne i skuteczne wykorzystywanie unijnych i międzynarodowych programów pomocowych, poparte dogłębną znajomością problematyki ochrony zdrowia, a szczególności ratownictwa medycznego spowodowały, że wałbrzyska placówka od wielu lat jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny oraz specjalistyczne środki transportu sanitarnego zwane ambulansami.

Doceniając wkład Pana Ryszarda Kułaka w rozwój Pogotowia Ratunkowego, które na co dzień stoi na straży ratowania życia i zdrowia mieszkańców naszego regionu, Rada Powiatu Wałbrzyskiego przyznaje tytułu „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”, który jest nagrodą za dotychczasowe zasługi w tym zakresie”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group