• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 13:37
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2562
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Rząd przyjął program "Dobry Start"

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 11 czerwca 2018, 10:55
Aktualizacja: 10:56
Autor: red
Fot. PAW
300 złotych – tyle wynosi świadczenie "Dobry Start" dla każdego uczącego się dziecka. Rząd ustanowił program, na podstawie, którego rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

Dla kogo wsparcie?

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na dzieci:

rozpoczynające naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej,

rozpoczynające rok szkolny do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Co ważne, rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie niezależnie od posiadanego dochodu.

Jak dostać świadczenie "Dobry Start"?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej - rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500+" - w przypadku naszej gminy Ośrodek Pomocy Społecznej właściwy dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko. Warto zauważyć, że gmina będzie wykorzystywać rozwiązania organizacyjne i teleinformatyczne, którymi posługuje się przy realizacji świadczenia wychowawczego 500+.

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek - podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500+" - będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową) w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ważne! Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Kiedy rodzina otrzyma pomoc?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Mała 11-06-2018 11:25
Trochę to dziwne , skoro moje dziecko zacznie od 1.06 .2018 chodzić do 4 klasy szkoły podstawowej to znaczy , że nie dostanie wyprawki ? No na to wychodzi .
~wal 11-06-2018 11:34
A ja naiwny całe życiem myślałem, że rok szkolny rozpoczyna się od września. Dopiero "Mała" uświadomiła mi,że od 1 czerwca!
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 11-06-2018 11:37
Jestes wzorem dla swojego dziecka? I takie bzdury wypisujesz? No chyba ze twoje dziecko ma ponad 20 lat w 4 klasie.
~ 11-06-2018 12:48
czy ksiazki nadal beda za darmo?
~wyzwalacz 11-06-2018 13:34
Tak, za darmo. Zapłacą za nie twoi sąsiedzi tępa strzało. Hojność prawicowego rządu rozdającego nie swoje jak za Lenina przed wyborami, a jakże.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 11-06-2018 15:21
jest i kosiarz trawnikow PO.... a czyje rozdaje Polski rzad? Ruskie pieniadze? Niemieckie? Kto dal Polskiemu rzadowi prawo do dyspozycji nad naszymi pieniedzmi? I kto tu jest tepy? Zreszt co narzekasz na lenina, skoro Urban byl dla ciebie wzorem PRL suwerennym rzadem, Putinowi podcierasz, Wykletych masz za oplutych.... a Lenin ci przeszkadza? Dziwny ten lewak.
~olo 11-06-2018 18:48
ty ~wyzwalacz ty a twoi kumple tez brali podatki Czy może nie i co oddali trochę społeczeństwu Nic zeroo wiadomo ze rzad da z podatków ale cos da 500+ teraz po 300 na szkołe A PO co mówili nie da sie a tu wystarczy nie kraść
~wal 11-06-2018 21:48
Teraz widać,że nasze podatki nie trafiają do przekrętów VAT-owskich, cwaniaków z PO ale do normalnych ludzi. 500+, 300 na wyprawkę, mieszkanie +, 3x wiecej kasy na drogi lokalne, rozwój przemysłu i zwiększenie PKB - to tylko przykłady ile można zrobić w przeciwieństwie do "na to nima piniendzy)
~wyzwalacz 11-06-2018 22:56
Olo, czy to faktycznie się nie mieści w głowie że można być przeciw PiS i przeciw PO? Podatki zawsze oznaczają biedę i życie na łasce państwa. Prościej było by je obniżyć aby każdy sam sobie kupił co potrzeba,ale to też ci się w głowie nie mieści: Syndrom sztokholmski - psychiczne uzależnienie od oprawcy.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 11-06-2018 23:26
Ni emiesci mi sie w glowie jak mozna bylo jezdzic na Gornika, udawac patriote, a potem wskazywac na forach palcem kto niszczy sowieckie pomniki.... o zgrozo... ale wracajac do tematu. Nie miescie mi sie w glowie jak mozna popierac Putina i chciec wyjscia Polski z NOTA i zerwania sojuszu z USA na rzecz Moskwy. Moiwa ze rusyfikacja ni eprzyniolsla efektow, jak widac na przykladzie donosiciela przyniosla. Ruski lewak bredzi, powie wszystko niczym pasek TVN. Nawet to, zze idzie do polityki za daarmo. Matil mysli, ze instytucje panstwowe robia za darmo, matol mysli ze jego bezpieczenstwo nic nie kosztuje hehehe... Kosiarzu trawnikow radnych PO. jakie podatki bys zostawil i w jakiej wysokosci, chyba nie chcesz rozbroic Polski i chyba nie powiesz zeby np wojsko oplacac z charytatywnych zbiorek?
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 11-06-2018 23:29
no ale Putin by sie cieszym z charytatywnego wojska Polskiego... zolnierzy broniacych twej dupy za darmo, lekarzy leczacych twoja ruskie 4 litery tez za darmo... albo moze chcesz wojsko prywatne hehehe, takie ze kto daa wiecej temu sluza?ehehehe.... no wiec jakie podatki bys zostawil? Czy moze jednak bys zlikwidowal wszystkie? Rusofil powie wam wszystko co bedziecie chcieli uslyszec... taki pasek TVNu to jest. A bredzi jak polinteligent... taki lokalny rysio petru. Idz pilnowac lewaku ruskiego cmentarza ze swoja kosiarka do trawnikow hehehe.
~Kibic1983 11-06-2018 23:55
Precz z politykami. Precz z socjalizmem
~wyzwalacz 12-06-2018 8:45
Popieram. Młodzi dobrze myślą i wiedzą że POPIS pitoli im życie.
57jurand 12-06-2018 9:47
Iwona Hartwig,,moja rodzina głosowała na PiS ,60 osób. Dzisiaj już nikt z nich nie zaglosuje na PiS'' 6O osob odzyskało rozum ,czekam na następnych.
~wyzwalacz 12-06-2018 10:40
Ja w ogóle nie będę głosował ani na PiS ani na nikogo, bo demokracja to jest kpina z ludzkości. PiS mnie nauczył ostatecznie rozumu, że w obietnice bez zabezpieczenia notarialnego nie można wierzyć.
~bicz_bozy 12-06-2018 12:14
@wyzwalacz - ciężko mi to przychodzi, ale muszę się z Tobą zgodzić - dla wyborców pisu po pierwsze: każdy nie wyborca pisu jest za po, ponieważ innych partii nie ma (to jest efekt wielu lat indoktrynacji przez zależne od pisu media), a po drugie wyborcy pisu oczekują od Państwa tego samego co członkowie pisu - dojenia publicznych pieniędzy. został więc wytworzony wyborca pisu idealny - majacy stałego wroga w postaci po i będący lojalnym wobec swoich panów ponieważ macha mu się przed oczami paroma złotymi. propagowanie postaw roszczeniowych tylko dla wyborczych korzyści, to jest strategia ukuta przez kaczynskiego.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 12-06-2018 12:33
A mnie ciekawi dlaczego lewactwo zgodnie razem wypowiada sie za wyborcow PISu? Jestescie wyborcami PISu? wiec skad wiecie co jest dla wyborcow PISu dobre, co wyborcy PISu mysla? Kolejne lewackie matolki z TVN. W TVN tez caly czas mowia kto jak mysli, kto co mial na mysli... caly czas, tak by matoly nie pomyslaly przypadkiem inaczej. Ale skoro wy matolki oceniacie caly czas nas, to jaa zapytam o was korzystajac uprzejmie z waszej retoryki i mowy milosci. Dlaczego daliscie sie skorumpowac PO pusta obietnica swobodnej aborcji? Dlaczego daliscie sie skorumpowac PO putsa obietnica przywrocenia ubeckich emerytur? PS... skoro nie jestescie za PO to za kim? hehehe.... i tu juz brkuje odwagi ... Ale to dobrze PeOwcy wstydza sie przyznawania do totalaniactwa.... dobrze wrozy to dla kraju.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 12-06-2018 12:35
PIS wyzwalacza nauczyl czego? Hehehe czego? I lewaczek mowi to po 8 latach rzadow PO? To skoro PO cie tego nie nauczyla, to wymien spelnione obietnice PO. Nie wymienisz? To 8 lat PO nie nauczylo cie nic? DLugo sie uczysz.... nie bez powodu zaliczasz sie do grona matolkow.
~Romek pan Kredycik - Chwilowka 12-06-2018 12:39
Mi wystarczy pomachac przed oczami wizja odrwyania po 20 latach PO od koryta w Walbrzychu. Czas na zmiany. Nikt sie nie przekona do czegos jesli tego nie sprobuje. 20 lat.... mieli wysatrczajaco czasu by wyciagnac Walbrzych z zapasci... i co? no i mamy 500+... milionow dlugu do splaty na kolejne 30 lat dzieki PO. Tym panom z PO juz podziekujemy. A tymczasem dzisiaj Misiewicze z Orlenu oglaszaja kolejne miliardowe inwestycje w krajowy rynek...
~wyzwalacz 12-06-2018 15:44
I odwrotnie, jak jesteś przeciwny i krytykujesz PO to dla wyborców tych drani musisz być z PIS. Wyborcy to cofnięte w rozwoju dekle i dlatego demokracja powinna być zakazana. Wpis downa myślącego zero-jedynkowo jak owad powyżej świadczy o słuszności mojego rozumowania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group