Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 4170
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Wałbrzych

Sobota, 25 marca 2017, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi Wałbrzych
Fot. red
Od 26 do 31 marca Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar będzie spotykał się z mieszkańcami województwa dolnośląskiego.

Odwiedzi: Bogatynię, Jelenią Górę, Wałbrzych, Kłodzko, Świdnicę, Legnicę i Wrocław. Podczas tej wizyty chciałby porozmawiać o najważniejszych problemach dostrzeganych przez mieszkańców i organizacje społeczne.

Spotkanie z mieszkańcami Wałbrzycha i przedstawicielami organizacji pozarządowych z naszego terenu rozpocznie się we wtorek 28 marca o godz. 10.00 w Starej Kopalni.

To kolejna wizyta regionalna RPO – wcześniej Adam Bodnar był w województwie zachodniopomorskim, na Podlasiu i Suwalszczyźnie, w Kielcach, w Poznaniu, na Podkarpaciu, w Koninie, a także w Łodzi, Skierniewicach i Piotrkowie Trybunalskim, Słupsku, w Radomiu, na Warmii i Mazurach, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Opolszczyźnie. Te wizyty przekładają się na konkretne działania na rzecz obywateli – dzięki nim RPO może nie tylko analizować poszczególne problemy pod względem
prawnym, ale też starać się pomóc w ich rozwiązywaniu. Może m.in. zwracać uwagę władzom publicznym i wpływać na zmianę prawa.
- Mamy nadzieję, że wizyta w województwie dolnośląskim także zaowocuje nowymi tematami, którymi RPO będzie się mógł zająć. Adam Bodnar powtarza bowiem, że Rzecznik Praw Obywatelskich nie może ograniczać się do analizy dokumentów. Musi rozmawiać z ludźmi, dowiadywać się, jakie są ich problemy, wspólnie z nimi szukać rozwiązań - mówi Justyna Zarecka, Zespół Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group