Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3107
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Wrocław: Sąd Apelacyjny zadecyduje o przyszłości wałbrzyskiej kuratorki

Czwartek, 1 kwietnia 2010, 13:52
Aktualizacja: 15:57
Autor: red
Wałbrzych/Wrocław: Sąd Apelacyjny zadecyduje o przyszłości wałbrzyskiej kuratorki
Prokuratura domaga się, by Iwona Kwiatkowska otrzymała wyrok 25 lat pozbawienia wolności
Fot. jelonka.com
Przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu stanie Katarzyna K., wałbrzyska kurator społeczna, która jest oskarżona o niedopełnienie obowiązków służbowych.

Przypomnijmy, że kurator Katarzyna K. miała za zadanie sprawować nadzór nad Iwoną Kwiatkowską, matką 3-letniego Bartusia z Kamiennej Góry.

Chłopiec został zakatowany przez Mariusza Vaćkara, konkubenta Kwiatkowskiej. Vaćkar został skazany przez jeleniogórski sąd za to przestępstwo na dożywocie, a Iwona Kwiatkowska spędzi za murami co najmniej 15 lat.

Natomiast Katarzynie K. prokuratura postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych. Prokuratura zarzuca kuratorce, że ta mogła zapobiec nieszczęściu, gdyby w odpowiednim momencie powiadomiła Sąd Rodzinny o tym, że Iwona Kwiatkowska wraz z małym Bartusiem wyprowadziła się z Domu Samotnej Matki, że kobieta nadużywa alkoholu i że wprowadziła się do Mariusza Vaćkara. Kuratorka tego obowiązku jednak nie dopełniła. Jeleniogórski sąd skazał Katarzynę K. na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, tysiąc zł grzywny oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu kuratora. Wyrok nie jest prawomocny i dlatego prokuratura złoży prawdopodobnie apelację.

Prokurator zażądał bowiem dla Katarzyny K. kary półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat, 5-letni zakaz wykonywania pracy kuratora oraz 5400 zł grzywny. Obrońca Katarzyny K. domaga się uniewinnienia swojej klientki.

Do Sądu Apelacyjnego odwołali się również Mariusz Vaćkar i Iwona Kwiatkowska. Liczą oni na złagodzenie kary. Tymczasem prokurator liczy, że Sąd Apelacyjny wyda wyższy wyrok dla Iwony Kwiatkowskiej. Prokurator żąda dla niej 25 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group