Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sadzenie drzew na osiedlu Podzamcze

Środa, 15 kwietnia 2015, 7:30
Aktualizacja: 15:55
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Sadzenie drzew na osiedlu Podzamcze
Fot. użyczone
W dniu 14 kwietnia br. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich uczestniczyli w nasadzeniach dębów szypułkowych w obrębie parku pomiędzy ul. Hetmańską i Grodzką w Wałbrzychu.

Rozpoczęta akcja nasadzeń zorganizowana jest przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Podzamcze” w Wałbrzychu i prowadzona będzie na terenach rekreacyjnych całego osiedla. Cześć drzew i krzewów posadzona będzie przy nieruchomościach, na których zakończone zostały prace remontowe lub termomodernizacyjne oraz w ramach kompensacji za wycięte topole, które zagrażały bezpieczeństwu przechodniów.

Ogółem zaplanowano nasadzenie 30 szt. drzew (brzoza dębowa, dąb szypułkowy i klon globozum) oraz 1.300 szt. krzewów (m.in. liguster zwyczajny, tawuła goldmund, irga pozioma i pęcherznica diabolo). Zakończenie akcji nasadzeń zaplanowano w dniu 22 kwietnia, w którym przypada Światowy Dzień Ziemi. Wówczas zorganizowany zostanie happening z udziałem mieszkańców osiedla Podzamcze.

Sadzenie drzew i krzewów zorganizowane jest w ramach realizacji programu „Czysta natura”, będącego laureatem konkursu grantowego Funduszu Naturalnej Energii, którego organizatorem jest GAZ-SYSTEM.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group