Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Scylla chce rozsławić Wałbrzych metalem

Poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: Sven
REGION, Szczawno-Zdrój: Scylla chce rozsławić Wałbrzych metalem
Fot. Ola
Na Prima Aprilis opanowali szkołę i zorganizowali zajęcia po swojemu. Tego dnia jedną z głównych „lekcji” w Publicznym Gimnazjum w Szczawnie–Zdroju był koncert rockowy.

W czasie gimnazjalnego święta wystąpili pod nazwą Drapieżne Biedronki, choć jednak wolą nazwę Scylla. Zagrali utwory zespołów, które lubią i które ich inspirują, między innymi: „American Idiot”, „Cigarettes and Valentines” i „Holiday” zespołu Green Day, „ About a Girl” i „Smells Like Spirit” Nirvany czy „ Psychologa!” z repertuaru Happysad.
- Chodziło o to, żeby nie było zbyt ostro. Zagraliśmy znane kawałki, przy których wszyscy się mogli pobawić. W sumie było całkiem nieźle, choć mieliśmy pewne problemy z nagłośnieniem - mówili członkowie zespołu.

To był w zasadzie ich debiut sceniczny w tym składzie, choć indywidualnie i w innych konfiguracjach grali już wcześniej. Na razie ćwiczą w piwnicy. Wszyscy są z Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju i pobierają nauki w „Ceramiku”:
– To dobra szkoła dla ludzi chcących rozwijać się muzycznie. Jest tu wieloletnia tradycja Ceramik Bandu i przychylna atmosfera – oceniają.

Scylla ma marzenia i ambicje:
– Chcielibyśmy zagrać na Przystanku Woodstock. Pamiętamy, jak na tej imprezie wystąpił zespół nIEBO. Było bardzo miło, gdy ze sceny wszyscy usłyszeli pozdrowienia dla Wałbrzycha. Najpierw jednak chcielibyśmy zagrać w wałbrzyskich klubach. Mamy nadzieję, że to niedługo się uda. Natomiast w tej chwili pracujemy nad „metalowym” repertuarem. Ten kierunek w muzyce najbardziej nam odpowiada. Inspiracją są dla nas: Pantera, Metallica, Nirvana, Mastodon czy Coma – zdradzają swoje plany.

Zespół gra w składzie: Maciej Grobelny – gitara, Łukasz Zatoń – gitara, Maciej Dwornik – gitara basowa, Sebastian Rokicki – śpiew, Maciej Podosek – perkusja. W czasie szczawieńskiego koncertu wokalnie wspierała zespół Monika Bielawska.

Życzymy sukcesów na estradach całego świata.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group