Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3637
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seans dla kinomanów

Sobota, 8 stycznia 2011, 12:59
Aktualizacja: 12:59
Autor: PAW
Oddział Zbiorów Audiowizualnych Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wałbrzychu zaprasza na pierwszy w nowym roku SEANS POD ATLANTAMI. Kontynuowany będzie cykl "Kino okiem kobiet" filmem Jessiki Hausner "Lourdes".

W swoim skromnym, prawie klinicznym, obrazie austriacka reżyser dotyka sfery, w której pozornie nie ma miejsca na chłód. Czy cuda się zdarzają? Czy się zdarzają, bo w nie wierzymy, czy wiara je czyni? Czy są aż, a może tylko, projekcją naszych pragnień? Jak dalece w epoce high tech zarzuciliśmy kontakt z tym, co duchowe, niewytłumaczalne, nieznane? Kto "zasługuje" na łaskę uzdrowienia, skoro ponoć mamy zasadniczy wpływ na własny los i na każdy właściwie jego "dar" możemy sobie zapracować?

Wycieczka do "Lourdes" - miejsca pielgrzymek i nadziei pozostawia nas z pytaniami, jak tych, którzy cudu się nie spodziewali, a on nastąpił.

Film otrzymał wiele wyróżnień i nagród. Do ważniejszych należy Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) oraz nominacja do Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji. "Lourdes" jest oceniany w rankingach jako jeden z najlepszych obrazów ubiegłego roku.

Seans odbędzie się w czwartek 13 stycznia 2011 roku o godzinie 17.30 – w Galerii pod Atlantami (2 piętro) Rynek 9. Wstęp wolny!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group