Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3500
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Segregacja po nowemu

Środa, 18 grudnia 2019, 6:47
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:23
Autor: red
Wałbrzych: Segregacja po nowemu
Fot. Galeria Victoria
Na terenie Galeria Victoria wprowadzone zostały nowe zasady segregacji odpadów.

Na pasażach centrum handlowego oraz w strefie restauracyjnej ustawione zostały dodatkowe pojemniki na odpady, oznaczone kolejno: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz odpady zmieszane.
- Za segregacją śmieci idzie przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego. Sortowanie śmieci oraz późniejsze odzyskiwanie z nich różnych surowców to skuteczna metoda, by zapobiec stopniowemu przepełnianiu się składowisk odpadów. Recykling umożliwia nam ponadto wyraźne ograniczenie zużycia surowców naturalnych różnego typu. Uznanie wśród lokalnej społeczności zobowiązuje nas do dawania dobrego przykładu, dlatego dbałość o ochronę środowiska naturalnego jest nam szczególnie bliska – powiedział Grzegorz Samczuk, Dyrektor Galerii Victoria.

Dodatkowo na pasażu oraz w mediach społecznościowych wałbrzyskiego centrum handlowego pojawiły się grafiki, które mają na celu edukację w zakresie prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.
- W ramach prowadzonych działań edukujemy, zwiększając świadomość ekologiczną, wyrabiamy nawyki porządku, oszczędności i gospodarności. Niezwykle ważny jest dobry przykład i budowanie świadomej polityki gospodarki odpadami, która nie tylko funkcjonuje w postaci konieczności spełnienia wymogów formalnych, ale przede wszystkim dobrze funkcjonuje w praktyce – dodał Grzegorz Samczuk.

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
19%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group