Piątek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 2457
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Senator zasponsorował

Niedziela, 24 kwietnia 2011, 6:45
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:10
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Senator zasponsorował
Fot. UG Czarny Bór
Senator Roman Ludwiczuk i wójt gminy Czarny Bór Adam Górecki, zasponsorowali wycieczkę dzieciom z gminy.

Wycieczka została zorganizowana dla uczniów szkół podstawowych. Dzieci pojechały do Warszawy. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie V i VI klas szkół podstawowych z PSP z Czarnego Boru i Witkowa oraz uczniowie z PSP nr 37 w Wałbrzychu, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, biorą udział w olimpiadach oraz udzielają się społecznie.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament. Mieli okazję uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu i Senatu RP. Odwiedzili także Marszałka Sejmu RP - Grzegorza Schetynę w jego gabinecie oraz Marszałka Senatu RP - Bogdana Borusewicza. Pracownicy Biura Kancelarii Sejmu zaprezentowali w sali Wszechnicy Sejmowej skrócony wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Grupa zobaczyła również galerię Sali Posiedzeń Sejmu, makietę kompleksu budynków sejmowych i senackich, tablicę upamiętniająca posłów i senatorów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową, oraz Salę Posiedzeń Senatu.

Po zwiedzaniu Parlamentu, na uczniów czekał obiad w sejmowej restauracji. Następnie wycieczka udała się do siedziby TVP przy ul. J.P. Woronicza 17. Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne studia telewizyjne, w których nagrywane są programy emitowane przez Telewizję Publiczną, m.in. „Jaka to melodia”, „Pytanie na śniadanie” czy „Szansa na sukces”.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group