Czytających: 4477

Osielsk: Seniorki Herosa dominowały w Osielsku

Środa, 26 stycznia 2011, 19:30
Aktualizacja: Czwartek, 27 stycznia 2011, 14:06
W Osielsku odbył się Puchar Polski Seniorek w zapasach. Świetnie zaprezentowały się podopieczne Dariusza Piaskowskiego, które wygrały klasyfikację drużynową.

W Osielsku zaprezentowały się zapaśniczki Herosa Czarny Bór oraz Zagłębia Wałbrzych.

W kategorii 48 kg na najniższym stopniu podium stanęła Julita Omilusik (Heros). Natalia Kuśmińska (Zagłębie) zajęła 9. pozycję, a Agata Łagoźna (Zagłębie) była 12.

W kategorii 51 kg Małgorzata Świerk z Zagłębia zakończyła turniej na 5. miejscu. W wadze 55 kg brązowy medal wywalczyła Renata Omilusik z Herosa, a jej siostra Ilona zajęła 5. miejsce.

W kategorii wagowej 63 kg triumfowała Monika Michalik (Orlęta Trzciel, dawniej Szczyt Boguszów). Na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Lubowska (Heros).

W kategorii 72 kg zwyciężyła Agnieszka Wieszczek-Kordus (Grunwald Poznań, kiedyś Heros Czarny Bór).

W klasyfikacji klubowej zawodniczki Herosa, z 73 punktami na koncie, zajęły 1. miejsce w gronie 26 drużyn. Zagłębie Wałbrzych wypadło dość blado i zajęło 23. lokatę.