Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3948
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seniorzy i rock and roll

Niedziela, 18 września 2022, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Seniorzy i rock and roll
Fot. organizatorzy
Ginez Trio zagra dla wałbrzyszan dziś, w niedzielę 18 września o godzinie 16.00 w Muzycznym Klubie Apropos w ramach projektu „Seniorzy i rock and roll”.

Ginez Trio to wrocławski zespół, w którego repertuarze można usłyszeć największe popowe przeboje świata w aranżacjach, przy których sama noga rwie się do tańca! Wstęp na koncert jest wolny.

Organizatorzy zapraszają wszystkie pokolenia, a w szczególności seniorów.

Projekt „Seniorzy i rock and roll” powstał z inicjatywy Seniorek Liderek pod egidą Fundacji Via Salutis i otrzymał dofinansowanie z Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw, a honorowy patronat nad nim objął Prezydent Miasta Wałbrzycha,

Jego głównym celem jest integracja seniorów ze społecznością lokalną i zwrócenie uwagi na potrzeby osób w wieku senioralnym. Liderki z Fundacji Via Salutis stworzyły nieformalną grupę pod nazwą KLUB DŁUŻEJ MŁODYCH i zaprosiły do projektu Seniorów z dwóch Dziennych Domów Seniora w Wałbrzychu.

Celem projektu jest aktywizacja środowisk senioralnych wokół tematu radości życia oraz zmiana społecznego wizerunku Seniora w Wałbrzychu, integracja rożnych środowisk seniorów, zwrócenie uwagi mieszkańców na zasoby Seniorów i ich znaczenia dla lokalnego kolorytu. Chcemy też wyzwolić MOCE i RADOŚĆ wśród Seniorów i pokazać młodszym pokoleniom, że każdy ma swojego rock and rolla.

Dlaczego sięgnęliśmy po rock and roll’a?

Nazwa „rock and roll” z języka angielskiego to zlepek słów rock – tańczyć, kołysać się, bujać oraz roll – kręcić się, toczyć, obracać, falować. Był wyrazem buntu amerykańskiej młodzieży przeciwko: podziałom rasowym, narzuconym schematom życia oraz surowemu wychowaniu. W latach 50. pokutowało przekonanie, że dzieci powinny „być widziane i nie być słyszane”. Młodzież pragnęła wyrwać się z kajdan i móc wreszcie wyrazić siebie. Rock and roll ewoluował do subkultury, która łączyła wszystkie zbuntowane dusze.

Twoja reakcja na artykuł?

4
57%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group