Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Seniorzy surfują po Internecie

Środa, 4 listopada 2009, 8:51
Aktualizacja: 8:54
Autor: Daniel Wawryniewicz
Wałbrzych: Seniorzy surfują po Internecie
Fot. Daniel Wawryniewicz
W dzisiejszym skomputeryzowanym świecie zdobycie umiejętności korzystania z najnowszych zdobyczy techniki nie powinno być dla nikogo trudne. Nie inaczej jest z wałbrzyskimi seniorami.

Dla tej grupy seniorów obsługa komputera, edytorów tekstowych, korzystanie z poczty czy surfowanie po Internecie to żaden problem, odkąd uczestniczą w programie ,,Seniorzy w bibliotece”, przeprowadzanym przez filię Biblioteki pod Atlantami na Sobięcinie, mieszczącej się w budynku Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Pomysł narodził się dzięki inicjatorce, jednej z bibliotekarek, Alinie Brodzińskiej, która wraz ze swoja koleżanką Teresą Kwiatkowską postanowiła pomóc osobom, które nie radzą sobie w obsłudze komputera.

- Pierwsza edycja rozpoczęła się 3 lata temu - to był początek, uczestniczyło 5 osób, z czego kurs ukończyło 3 - tłumaczy Alina Brodzińska. - Eksperyment ten zakończył się powodzeniem, dzięki uprzejmości uczelni, która udostępnia nam pomieszczenie i komputery. Trwał on dwa lata, po czym, uczestnicy dostali symboliczne dyplomy potwierdzające ich umiejętności. - Pani Alina jest dla nas bardzo wyrozumiała i niesamowicie cierpliwa – tłumaczy pani Agata, jedna z kursantek – poświęca nam swój prywatny czas i za to jesteśmy jej bardzo wdzięczni – dodaje.

Podczas zajęć seniorzy chętnie uczestniczą i z zapałem uczą się nowych technologii. - Uczyliśmy od podstaw, począwszy od obsługi myszki i klawiatury, na stworzeniu własnej prezentacji Power Point kończąc - mówi pani Alina. - Teraz prowadzimy drugą edycję projektu. Co tydzień, dla zaawansowanych we wtorki oraz dla początkujących w czwartki. W realizacji projektu pomagają nam wolontariusze z gimnazjum nr 4. - System jest taki, że jedna grupa kończy, a inna zaczyna, więc następuję ciągła kontynuacja.

Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich, z głównym naciskiem na seniorów. - Podczas zajęć jest oczywiście duża dowolność i swoboda działania:: jedni uczą się pisać, inni chętnie korzystają z portalu Nasza Klasa, szukając dawnych znajomych – śmieję się pani Alina.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group