Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6086
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Sensacja w powiecie. Jacek Cichura z PSL–u nowym starostą!

Piątek, 12 grudnia 2014, 17:59
Aktualizacja: Niedziela, 14 grudnia 2014, 16:47
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Sensacja w powiecie. Jacek Cichura z PSL–u nowym starostą!
Fot. red.
Takiego przebiegu dzisiejszej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego z pewnością nikt się nie spodziewał. W głosowaniu na starostę powiatu wałbrzyskiego Jacek Cichura z Polskiego Stronnictwa Ludowego pokonał 9 do 8 polityka Platformy Obywatelskiej Andrzeja Lipińskiego.

Przed sesją zastanawiano się jedynie, czy nowym starostą będzie Andrzej Lipiński czy też Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Szybko jednak okazało się, że PO wystawi w wyścigu o fotel starosty Lipińskiego. Wydawało się, że żadna inna partia nie wystawi swojego kandydata. Nic bardziej mylnego. PSL, który nie doszedł do porozumienia z PO, zaproponował kandydaturę Jacka Cichury. Głosowanie wydawało się być formalnością, ale wyniki są zaskoczeniem chyba dla wszystkich. Na Cichurę zagłosowało bowiem 9 radnych, a na Lipińskiego tylko 8. To oznacza, że zdecydowany faworyt Andrzej Lipiński nie zostanie starostą. Nowy starosta nie krył zaskoczenia.

- Mam 41 lat, z wykształcenia jestem socjologiem, jestem mieszkańcem gminy Boguszów-Gorce, a od kilkunastu lat jestem członkiem PSL-u – mówił o sobie nowy starosta. – Po raz pierwszy startowałem w wyborach samorządowych. Jako starosta będę otwarty na współpracę z każdym. Myślę, że posiadane wykształcenie pozwoli mi poradzić sobie na tym stanowisku.

Po tym głosowaniu radni zadecydowali, że dalsza część sesji, a więc wybór wicestarosty oraz nieetatowego członka Zarządu Powiatu, odbędą się w środę 17 grudnia o godzinie 10.00. Podkreślić jeszcze trzeba, że na dzisiejszej sesji dwie radne złożyły ślubowanie. Stało się tak bowiem z racji wygrania wyborów na burmistrza Głuszycy przez Romana Głoda i Szczawna Zdroju przez Marka Fedoruka, w ich miejsce do Rady Powiatu Wałbrzyskiego weszły Dorota Piotrzkowska oraz Ewa Woźniak.

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group