Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3478
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Serce na nakrętki

Wtorek, 1 września 2020, 6:47
Aktualizacja: Środa, 2 września 2020, 8:08
Autor: JAZ
Wałbrzych: Serce na nakrętki
Fot. JAZ
Na Placu Grunwaldzkim w Wałbrzychu, w miejscu gdzie dawniej stał zegar, pojawiło się duże metalowe serce, do którego można będzie wrzucać plastikowe nakrętki ze zużytych butelek po napojach. Koszt konstrukcji kształtuje się na poziomie 3–4 tysięcy złotych.

Z inicjatywą postawienia pojemnika wystąpili wałbrzyscy radni Piotr Kwiatkowski i Piotr Kraczkowski, którzy zobaczyli takie właśnie serce w sąsiadującym z Wałbrzychem Szczawnie-Zdroju.
- Zobaczyliśmy serce w Szczawnie-Zdroju i pomyśleliśmy, że Wałbrzych też takie powinien mieć. W jego stworzeniu pomógł nam pan Sip, któremu bardzo dziękujemy - mówił Piotr Kraczkowski.

Pojemnik jest miejscem, do którego każdy będzie mógł wrzucić nakrętki.
- Kiedyś zbieraliśmy w szkołach, sklepach. Kilogram takich nakrętek kosztuje około 60 groszy. Żeby komuś pomóc trzeba ich uzbierać naprawdę dużo. Teraz każdy może je wrzucić tu. Ciągle dla kogoś takie nakrętki zbieramy. Taka forma pomocy jest potrzebna. Bardzo panu Danielowi Sipowi dziękujemy za to, że dla nas takie serce wykonał - dodaje Piotr Kwiatkowski.

- Patrząc jednak na wielkość miasta, bardzo chcielibyśmy, żeby takie serce było w każdej dzielnicy, ale też w każdej okolicznej gminie - argumentuje Piotr Kraczkowski.

Poza pomocą, drugim celem zbiórki jest segregacja śmieci.
- Teraz każdy, kto chce wrzucić tu korki będzie musiał swoje śmieci najpierw posegregować, oddzielić butelki od nakrętek i jedno i drugie wrzucić w odpowiednie miejsce - tłumaczy Piotr Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

14
58%
Cieszy
5
21%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
2
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group