Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Serpentyny do modernizacji

Czwartek, 19 marca 2015, 17:27
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2015, 10:05
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Serpentyny do modernizacji
Fot. Robert Bajek
Kilka miesięcy temu prezydent Roman Szełemej oraz burmistrz Boguszowa–Gorc Waldemar Kujawa podpisali porozumienie w sprawie budowy obwodnicy Boguszowa oraz obwodnicy Sobięcina. Okazuje się, że realizacja inwestycji na terenie Wałbrzycha będzie dla Gminy nie lada wyzwaniem.

Porozumienie dotyczyło powierzenia Gminie Wałbrzych przez Gminę Boguszów-Gorce realizacji zadania polegającego na wykonaniu koncepcji oraz dokumentów niezbędnych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia dla projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa i przepustowości ruchu w ciągu „Trasy Sudeckiej” poprzez budowę obwodnicy Boguszowa w Gminie Boguszów – Gorce oraz obwodnicy Sobięcina w Gminie Wałbrzych” w części zlokalizowanej w granicach administracyjnych Gminy Boguszów-Gorce.

Droga Sudecka to nic innego jak dobre skomunikowanie Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Czarnego Boru, Boguszowa-Gorc, Wałbrzycha, Jedliny Zdroju, Głuszycy, Nowej Rudy i Kłodzka. W niektórych miejscach ta droga znajduje się w całkiem niezłym stanie, ale w Boguszowie i Wałbrzychu należy wykonać konieczne roboty drogowe. Poprawa stanu technicznego Drogi Sudeckiej jest zapisana w strategii Aglomeracji Wałbrzyskiej i Aglomeracja chce na to zadanie przeznaczyć spore środki finansowe pozyskane w ramach ZIT-u.
- Spotkaliśmy się z przedstawicielami projektanta i władzami Boguszowa-Gorc i o ile realizacja obwodnicy w Boguszowie nie powinna napotkać na większe trudności, o tyle możliwości realizacji tej inwestycji w Wałbrzychu są ograniczone ze względów topograficznych – tłumaczy prezydent Szełemej. – Jednym właściwie rozwiązaniem pozostaje więc zmodernizowanie istniejących serpentyn. Sprawa jest w toku i ostateczna decyzja co do przebiegu obwodnicy jeszcze nie zapadła.

Burmistrz Waldemar Kujawa uważa natomiast, że budowa tej obwodnicy to wielka szansa dla jego gminy.
- Chodzi oczywiście m.in. o wzrost standardu i poprawę bezpieczeństwa, ale dla nas to inwestycja priorytetowa także z innego względu. Uważam, że budowa takiej obwodnicy jest jedyną szansą na rozwój gospodarczy naszego miasta i pozyskiwanie inwestorów – mówi Kujawa.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group