Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 2939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Sezon w pełni

Niedziela, 13 października 2019, 6:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 października 2019, 8:18
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Sezon w pełni
Fot. organizatorzy
Nowy sezon artystyczny w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze dopiero się zaczął, a obiekt już tętni życiem i grafik zajęć wypełniony jest po brzegi.

Warsztaty teatralne, hip-hop, nauka angielskiego z misiem Teddy Eddy, kącik zabaw i czytelnicza wyprawka to najważniejsze propozycje dla najmłodszych, z których od września br. skorzystać można w B+CK. W ramach programu Mała książka wielki człowiek w bibliotece na każdego maluszka czekają książeczkowe prezenty: „Pierwsze czytanki”, naklejki, karta małego czytelnika oraz drobne niespodzianki. Dzięki dofinansowaniu z programu „Działaj lokalnie” młodzi mieszkańcy gminy Czarny Bór mogą tańczyć hip-hop, a na aktorów - amatorów czekają warsztaty Teatru I Morele Bęc!

Dorośli też nie powinni narzekać na nudę. W B+CK działa Uniwersytet III Wieku, odbywają się warsztaty tańca towarzyskiego oraz realizowany jest projekt „o Finansach w bibliotece” skierowany do seniorów, którzy chcą poszerzyć swoje komputerowe umiejętności o aspekty związane z bankowością internetową. W czarnoborskim centrum swoją siedzibę ma także wyjątkowe Stowarzyszenie pn. „Atrakcyjni”, którego członkowie nie tylko miło spędzają ze sobą czas, ale również aktywnie działają na rzecz gminy. Właśnie realizują projekt, na który sami pozyskali dofinansowanie. Projekt nosi nazwę "Symbol Nartorolkostrady. Seniorzy dla Gminy". W ramach zadania „Atrakcyjni” własnoręcznie wyczarowują czarnoborskie krasnale - maskotkę - symbol Nartorolkostrady. Robota pali im się w rękach więc premiera Krasnali już wkrótce (projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Mieszkańcy gminy mogą się również realizować w świetlicach wiejskich. W Witkowie działa Klub Seniora oraz zespół śpiewaczy „Radość”, w świetlicy w Grzędach można wykazać się wokalnie wraz z zespołem ludowym „Grzędowianki”.

A na długie jesienne wieczory czarnoborska biblioteka poleca dobrą książkę np. spośród nowości czytelniczych zakupionych w ramach dofinansowania z Instytutu Książki. A nic tak nie relaksuje niż lektura przy świetnej kawie (a kawa w B+CK jest ponoć najlepsza
w okolicy). Czyli, jednym zdaniem, dla każdego coś miłego, więc serdecznie zapraszamy do Biblioteki+Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group