Czytających: 3976

Lublin: Siatkarska Victoria zostaje w II lidze!

Środa, 28 kwietnia 2010, 19:59
Aktualizacja: 23:15
Siatkarska Victoria Wałbrzych zagra w przyszłym sezonie w II lidze. Podopieczni Janusza Ignaczaka wygrali na wyjeździe rewanżowe spotkanie barażowe z Politechniką Lubelską 3:1.

Mecz rozpoczął się źle dla przyjezdnych, którzy w pierwszych minutach przegrywali kilkoma punktami. Dopiero od stanu 5:8 to wałbrzyszanie zaczęli przejmować inicjatywę i ostatecznie wygrali pierwszą partię 25:22. W drugiej odsłonie Victoria zagrała jeszcze pewniej i od początku do końca seta dyktowała warunki na parkiecie. Gościom ponownie udało się wygrać 25:22.

Przełom nastąpił w trzeciej partii, kiedy to gospodarze wygrali 25:20. Na szczęście, nie zrażeni takim obrotem sprawy podopieczni Janusza Ignaczaka w czwartej partii nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i zwyciężyli 25:20, a cały mecz 3:1, tym samym zapewniając sobie utrzymanie w II lidze.

Politechnika Lubelska - Victoria Wałbrzych 1:3 (22:25, 22:25, 25:20, 20:25)