Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5842
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Siatkarski sukces

Środa, 22 maja 2024, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: PAW
Wałbrzych/Kraj: Siatkarski sukces
Fot. użyczone
W miniony weekend wałbrzyska drużyna AZS Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa (oparta na zawodnikach KPS Chełmiec Wałbrzych) wywalczyła brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski i jednocześnie srebrne w klasyfikacji szkół Akademii. Poziom turnieju finałowego stał na bardzo wysokim poziomie, na parkietach rywalizowali zawodnicy na co dzień grający zarówno w I–lidze jak i PlusLidze.

Droga do medalu rozpoczęła się w rozgrywkach wojewódzkich, następnie AZS ANS wywalczył promocje w turnieju półfinałowym w Opolu (z 16 ekip najlepsza czwórka awansowała do turnieju finałowego, w tym wałbrzyszanie).

W katowickiej drodze po medal udało się pokonać takie akademickie ośrodki jak Poznań, Warszawa, Częstochowa czy Olsztyn. Jedynymi pogromcami AZS ANS okazali się późniejsi Mistrzowie Polski, zawodnicy z Opola. To wielki sukces, ostatni raz mogliśmy cieszyć się z podobnych wyników w 2012 roku kiedy to wałbrzyska uczelnia bardzo mocno wspierała sport. Oby oznaczało to powrót do sukcesów związanych ze sportem akademickim pod siatką.

AZS ANS AS: Michał Jerzyk, Miłosz Baran, Dawid Szymków, Błażej Dudzik, Bartłomiej Nackowski, Wojciech Stawiany, Marcin Dereń, Dominik Płużka, Mikołaj Marzec.

Trenerski drużyny są Fabian Kurzawiński, Janusz Ignaczak oraz Karol Szczygielski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group