Czytających: 4474

Wałbrzych: Siatkarze Victorii awansowali dalej

Czwartek, 23 października 2014, 10:33
Aktualizacja: 10:33
W hali wałbrzyskiego Aqua Zdroju rozegrany został mecz w ramach Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Wałbrzyska Victoria zmierzyła się w nim z AZS–em Stalą Nysa, a więc ligowym rywalem.

Pierwszy set długimi fragmentami był wyrównanym bojem. Wprawdzie Victoria odskoczyła na 12-6, ale ambitnie grający zespół z Nysy zmniejszył tę różnicę punktową do 2 oczek (18-16). Później trwała walka punkt za punkt, ale więcej zimnej krwi zachowali chłopcy Janczaka i wygrali do 22.

Druga partia to bardzo zły początek Victorii. Nasi siatkarze popełniali mnóstwo niewymuszonych błędów, dzięki czemu Stal prowadziła różnicą 3-4 punktów. W decydującym momencie seta nasi jednak wzięli się w garść i najpierw doprowadzili do wyrównania po 17, a następnie wszyli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta i pokonali gości 25-23.

W trzecim secie na pierwszą przerwę techniczną Victoria schodziła przy prowadzeniu 8-6. Później jednak nastąpił okres bardzo dobrej gry wałbrzyszan i w efekcie przewaga zaczęła rosnąć (18-12). Widać było, że naszym zawodnikom bardziej zależało na wygraniu meczu i w pewnym momencie Stal odpuściła i stąd wygrana do 18, a całe spotkanie 3-0, co dało Victorii awans do kolejnej rundy Pucharu Polski, w którym zmierzy się z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego.

Victoria PWSZ Wałbrzych – AZS Stal Nysa 3-0 (25-22, 25-23, 25-18)