Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Siatkówka popularna w Głuszycy

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 15:55
Aktualizacja: 15:57
Autor: PAW
Głuszyca: Siatkówka popularna w Głuszycy
Fot. użyczone
Mimo zakończenia sezonu trenerzy i zawodniczki w siatkarskich klubach młodzieżowych na Dolnym Śląsku nie próżnują.

Nadal trwa tam ciężka praca. Jej efekty można zobaczyć na różnego rodzaju turniejach. W sobotę 27 kwietnia rozegrany został 8. Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt z cyklu Impel Akademii. Tym razem siatkarskie święto zawitało do Głuszycy do Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Impel Akademia to projekt mający na celu wsparcie rozwoju utalentowanych siatkarek z terenu naszego województwa. Obecnie funkcjonuje 15 ośrodków szkoleniowych pracujących z dziewczętami z klas 4-6 ze szkół podstawowych.

Klub UKS Głuszyca bierze udział w projekcie od początku jego trwania, czyli od dwóch lat.
- Jest to bardzo dobry pomysł, gdyż w końcu ktoś chce zainwestować w rozwój tych najmłodszych bez nacisku na jakieś ogromne sukcesy – mówi trener zespołu Grzegorz Będziński. - Dziewczyny mają po prostu rozwijać i doskonalić swoje umiejętności siatkarskie. Daje to ogromny komfort pracy. Można spokojnie pracować nad techniką i rozwojem motorycznym. Nadrobienie braków w tych elementach jest w późniejszym okresie szkolenia bardzo trudne, o ile w ogóle możliwe. Dzięki temu dzieciaki robią też duże postępy mając po prostu frajdę z trenowania i grania. Postępy te widać z każdym turniejem organizowanym w ramach projektu.

Turniej w Głuszycy udało się zorganizować dzięki pomocy wielu osób. Gdyby nie ich zaangażowanie, nie wiadomo czy doszedłby on do skutku. Szczególne podziękowania należą się Beacie Żołnieruk - wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Wałbrzyskiego, która zgodziła się objąć turniej honorowym patronatem i bardzo zaangażowała w jego organizację.

Klub wsparły również lokalne firmy i instytucje: Centrum Kultury – MBP Głuszyca, Spółka Podziemne Miasto Osówka, Przedsiębiorstwo Obróbki Drzewnej "Urbaniak", Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów TOMALIK.

Mecze rozgrywane były równolegle na 3 sektorach, na których rozstawiono w sumie 5 boisk. Rozgrywane były do 25 punktów z zachowaniem 2-punktowej przewagi. Uroczyste rozpoczęcie turnieju odbyło się o godzinie 10.00. Turniej otworzyli: Beata Żołnieruk – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego oraz Dariusz Gintowt i Rafał Błaszczyk – przedstawiciele Impel Akademii.

W turnieju wzięło udział ponad 50 dziewcząt z klas 4-6 reprezentujących barwy klubów SALOS Nowa Ruda, MKS Chełmiec Wałbrzych i UKS Głuszyca. Mecze rozgrywane były w trzech kategoriach: dwójek, trojek i czwórek siatkarskich.

W kategorii dwójek bezkonkurencyjne okazały się gospodynie z Głuszycy zajmując pierwsze i drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki reprezentujące barwy Chełmca Wałbrzych.

UKS Głuszyca 2: Vanessa Salecka, Martyna Łukasik
UKS Głuszyca 1: Maja Woźniczka, Klaudia Kuszpa, Laura Chuchla
MKS Chełmiec Wałbrzych: Wiktoria Siwiak, Katarzyna Kucharczyk

W kategorii trójek pierwsze miejsce zdobyły zawodniczki SALOS Nowa Ruda przed UKS Głuszyca i Chełmiec 1.

SALOS Nowa Ruda: Wiktoria Wołoszczak, Patrycja Marek, Weronika Panikowska
UKS Głuszyca: Julia Szczepańska, Karolina Nowicka, Dominika Pietras
MKS Chełmiec Wałbrzych 1: Zuzanna Kotarba, Kornelia Estko, Oliwia Grys

W rywalizacji czwórek ponownie pierwsze miejsce zdobyły zawodniczki z Nowej Rudy przed zespołami gospodyń – Głuszyca 2, Głuszyca 1

SALOS Nowa Ruda 1: Julia Zwolińska, Martyna Zwolińska, Dominika Szewczyk, Kornela Szulc,
UKS Głuszyca 2: Julia Szczepańska, Karolina Nowicka, Kamila Smusz, Dominika Pietras
UKS Głuszyca 1: Patrycja Hampel, Wiktoria Greber, Paulina Włodarczyk, Julia Papieska,

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group