Czytających: 6760

Szczawno-Zdrój: Siedem goli i punkty dla Górnika

Niedziela, 23 sierpnia 2020, 7:54
Aktualizacja: 8:13
W meczu dwóch ekip klasy A, które uchodzą za głównych faworytów do awansu, piłkarze Górnika pokonali na wyjeździe rywala zza miedzy MKS Szczawno–Zdrój 4–3.

Niespodziewanie do Górnika wrócili dwaj jeszcze niedawno III-ligowcy - Damian Chajewski i Sławomir Orzech i już w tym spotkaniu wystąpili w barwach wałbrzyszan.

Wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie już na początku spotkania po trafieniu samobójczym zawodnika MKS-u. Gospodarze dość szybko doprowadzili do wyrównania, a w 25. minucie po dośrodkowaniu Czechury do bramki Górnika trafił Łysakowski i wyprowadził "Mineralnych" na prowadzenie. Górnicy jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadzili do remisu, a gola z rzutu karnego zdobył Sobiesierski. Drugą część goście zaczęli od mocnego uderzenia i zdobycia kolejnego gola, którego ponownie zdobył Sobiesierski. Biało-niebiescy poszli za ciosem i zaliczyli kolejne trafienie. W 57. minucie Gratkowskiego pokonał Jakacki. W końcówce MKS było stać za sprawą gola Maliszewskiego na zmniejszenie strat do 3-4, ale takim wynikiem spotkanie się zakończyło.

MKS Szczawno-Zdrój - Górnik Wałbrzych 3-4

MKS: Gratkowski - Borek, Zawadzki, Kumor, Szatkowski - Czechura, Starczukowski, Choiński, Tobiasz - Łysakowski, F. Brzeziński oraz R. Brzeziński, Korulczyk, Maliszewski, Dominiak, Parzych, M.Brzeziński, Jędras

Górnik: Malczewski - Dudek, Marciniak, Smoczyk, Orzech - Rosicki, Jakacki, Krawczyk, Chajewski - Niedźwiedzki, Sobiesierski oraz Kubiak, Winiarski, Budzyński, Chołuj, Santos, Siwiński, Biskup.