Czytających: 4933

Racibórz: Siedem medali zapaśniczek Zagłębia podczas Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek

Piątek, 30 września 2011, 10:49
Aktualizacja: 10:50
Patrycja Siwek wróciła z Raciborza ze złotym medalem
Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zapaśniczki Zagłębia Wałbrzych podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek.

Impreza odbyła się w Raciborzu. Podopiecznie Zbigniewa Grabowskiego wypadły podczas tych zawodów rewelacyjnie i przywiozły do Wałbrzycha aż siedem medali.

Wśród kadetek w kategorii 46 kg najlepsza była Kornelia Masiukiewicz. Srebro w kategorii 49 kg wywalczyła w Raciborzu Natalia Pupek. Nasze reprezentantki zdominowały rywalizację w kategorii 52 kg. Tam najlepsza okazała się Patrycja Siwek, a na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Wojtyna.

W punktacji klubowej Zagłębie uplasowało się na 3 miejscu.

Wśród juniorek nasze zapaśniczki także potwierdziły przynależność do krajowej czołówki. W kategorii 44 kg złoto zdobyła Agata Łagoźna. W kategorii 48 kg na 2. miejscu turniej ukończyła Natalia Ochal. Brązowy medal w kategorii 63 kg przypadł w udziale Laurze Robocińskiej. Wśród juniorek Zagłębie zajęło w punktacji klubowej 6. lokatę.