Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 4449
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sienkiewicz w Szaniawskim

Środa, 21 lutego 2018, 6:32
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Sienkiewicz w Szaniawskim
Fot. Robert Bajek
Już 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu odbędzie się premiera spektaklu „SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)” .

Spektakl wyreżyserowała Aneta Groszyńska, tekst i dramaturgia do dzieło Jana Czaplińskiego a scenografia, kostiumy i światło - Tomasza Walesiaka. Za muzykę odpowiada Jerzy Rogiewicz. W spektaklu wystąpią: Sara Celler-Jezierska, Irena Sierakowska, Joanna Łaganowska, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki i Filip Perkowski. „SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)” to zdaniem realizatorów biografia człowieka, który podarował Polakom historię i historia problemu, jaki z tego wyniknął. To historia znanego i popularnego autora i próba odpowiedzi na pytanie czy jest i jaka jest historia poza Sienkiewiczem - czy taka z której bylibyśmy nadal dumni?

Spektakl „SIENKIEWICZ SUPERSTAR (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)” zostanie wystawiony w najbliższy piątek, 23 lutego, o godzinie 19.00 na Dużej Scenie "Szaniawskiego". A już w sobotę, 24 lutego, o 19.00 spektakl zostanie powtórzony, ale poprzedzi go spotkanie z prof. Ryszardem Koziołkiem - historykiem literatury, znawcą Sienkiewicza. Spotkanie to odbędzie się o godzinie 17.30 na Scenie Kameralnej. Natomiast po spektaklu, około godziny 21.15 na Scenie Kameralnej odbędzie się czytanie z cyklu Czarne na Biało - "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" i spotkanie z Iloną Wiśniewską. Reżyserem spotkania jest Łukasz Zaleski, prowadzić je będzie Dorota Kowalkowska, czytać będą Angelika Cegielska i Ryszard Węgrzyn a muzyka na żywo to dzieło Kamila Tuszyńskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group