Poniedziałek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SILENTlive – nowy singiel wałbrzyskiej grupy

Czwartek, 1 lutego 2018, 17:53
Aktualizacja: 18:07
Autor: red
Wałbrzych: SILENTlive – nowy singiel wałbrzyskiej grupy
Fot. Krzysztof Trefon
Wałbrzyski zespół SILENTlive tworzy już 10 lat i właśnie na 10–lecie wydaje drugi album CZARNY, ŻÓŁTY, BIAŁY.

Tytuł płyty pochodzi od barw logotypu. Kolory te są z nimi od wielu lat i to z nimi się identyfikują. Krążek pojawi się w 500 egzemplarzach i będzie wydany własnym nakładem w maju 2018 roku na Dni Wałbrzycha. Chyba, że do tego czasu uda się zespołowi znaleźć promotora, a przy tym wytwórnie, co nie jest łatwe, ale możliwe.

Wersja singlowa trwać będzie ponad 4 minuty. Na albumie wydłużona zostanie do 9 minut.
- Jesteśmy w trakcie montażu materiału video ze studia i około godziny 18:00 w najbliższy piątek wrzucimy singiel promujący album na nasz profil na YouTube https://www.youtube.com/user/SILENTlivePL oraz udostępnimy na oficjalnej stronie www.silentlive.pl, a także na facebooku - informują członkowie zespołu.

Po blisko trzech latach wałbrzyski zespół SILENTlive wydaje swój drugi album. Płytę promować będzie singiel "Manufaktura". Jak mówią członkowie grupy, utwór jest hymnem dedykowanym wszystkim ciężko pracującym w zakładach produkcji masowej.

Oficjalna premiera edytowanej, skróconej wersji "Manufaktury" zapowiadana jest na najbliższy piątek na godzinę 18.00. Grupa umieści najnowszy kawałek na swoim profilu w popularnym serwisie internetowym YouTube oraz na oficjalnej stronie internetowej www.silentlive.pl.

Na krążku "Czarny Żółty Biały" znajdzie się osiem utworów oraz bonusy w postaci dwóch kawałków w edytowanych wersjach singlowych, w tym zapowiadana "Manufaktura". Blisko godzina muzyki to dzieła trwające od 5 do 11 minut. Płyta w sposób metaforyczny opowiadać będzie o problemach obecnych czasów. Większość tekstów napisał Marcin Świeży. Jeden utwór jest autorstwa Marcina Klasika, a jeszcze inny zaproszonego gościnnie do udziału w nagraniach Kamila Klajbera (dograł gitary w utworze "Telewizor". Warto dodać, że specjalnie na tę sesję nagraniową Marcin Świeży zakupił vintage'owy syntezator Yamaha CS1x, którego dźwięki nadały zespołowi zupełnie nowe brzmienie. Realizacją nagrań oraz miksem i masteringiem albumu zajął się po raz kolejny Bartosz Miszczyk.

Album w formie fizycznej powinien pojawić się w maju tego roku. Pod koniec marca planowana jest natomiast konferencja prasowa zespołu. Grupa zaprezentuje zaproszonym dziennikarzom podczas specjalnego występu na żywo trzy utwory z albumu Czarny Żółty Biały.

Grupa została założona 10 lat temu przez wokalistę i gitarzystę - Marcina Klasika, klawiszowca i gitarzystę - Marcina Świeżego oraz basistę - Krzysztofa Janowskiego. Po pierwszym koncercie do zespołu dołączył z kolei gitarzysta - Piotr Kruk. Zmiany przez wszystkie lata następowały jedynie za perkusją. Obecnie za garami zasiada Dariusz Starostka znany słuchaczom z innej wałbrzyskiej grupy Lolitas Masturbate.

Pierwszy krążek grupy SILENTlive ujrzał światło dzienne we wrześniu 2015 roku. Było to możliwe dzięki wsparciu fanów, którzy wpłacili wymaganą do zebrania kwotę na platformie crowdfundingowej Polak Potrafi. Tym razem płyta nagrana została ze środków własnych, dzięki otrzymanych przez Marcina Klasika i Marcina Świeżego stypendiach Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz wsparciu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
- SILENTlive: gratuluję drugiego krążka! To już nie łagodne pop-rockowe brzmienie. Dobrze w Waszym wydaniu słucha się muzyki alternatywnej, wręcz progresywnej. Widząc Wasze zaangażowanie, pasję, życzę Wam co najmniej ogólnopolskiej sceny! SILENTlive: udowodniliście, że macie talent. Kilka lat temu zespół zgłosił się na casting do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i wciąż towarzyszy organizowanym przez nas wydarzeniom - mówi Jarosław Buzarewicz.

- To abstrakcyjna, minimalistyczna wizja codziennej monotonii życia, pracy. Całość ma przypominać taśmy produkcyjne. Trzy kolory symbolizują czynności które wykonujemy na co dzień... i tak w kółko. Całość tej monotonii przerywa linia SILENTlive, która wskazuje, że zespół może wprowadzić do świata coś nowego i oryginalnego - mówi Paweł Skórka, grafik komputerowy, który wykonał okładkę albumu.

Skład zespołu:
Marcin Klasik - wokale, gitary
Marcin Świeży - instrumenty klawiszowe, gitary
Piotr Kruk - gitary
Krzysztof Janowski - gitara basowa
Dariusz Starostka – perkusja

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group