Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 2198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Skorzystają dzieci

Czwartek, 27 lutego 2020, 9:42
Aktualizacja: Piątek, 28 lutego 2020, 7:41
Autor: red
powiat wałbrzyski: Skorzystają dzieci
Fot. użyczone
Gminy Powiatu Wałbrzyskiego wspólnie zrealizują projekt edukacyjny.

Gminy: Walim, Boguszów Gorce, Stare Bogaczowice, Mieroszów, Głuszyca, Szczawno-Zdrój podpisały porozumienie o wspólnej realizacji zadania pn. „Edukacja przez inspirację na lata 2019-2024”. Liderem działania jest Gmina Walim.

Projekt polega na tym, że szkoły wytypują 10 uczniów klas VII i VIII, którzy wezmą udział w wycieczce edukacyjnej do Warszawy lub Krakowa. W każdej wycieczce weźmie udział 40 uczniów i 8 opiekunów. O wyborze uczniów decydować będą dyrektorzy i nauczyciele szkół podstawowych w każdej z gmin. Największe szanse na wyjazd będą mieli uczniowie, którzy wyróżniają się wynikami w nauce lub osiągnięciami w sporcie lub są zaangażowani np. w przedsięwzięcia na rzecz szkoły lub lokalnej społeczności.

Pomysłodawcą projektu jest Radny Powiatu Wałbrzyskiego Łukasz Kazek, wspierany mocno przez Klub Radnych Powiatu Wałbrzyskiego Dialog Współpraca Działanie.

Przedsięwzięcie sfinansowane będzie dzięki środkom pochodzącym z budżetu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, które na ten cel przekaże 20 tys. zł rocznie oraz z budżetów samorządów, które dofinansują projekt w wysokości 1 tys. zł rocznie. Takie środki wystarczą, aby dzieciaki z naszego regionu mogły poznać stolicę Polski oraz historyczny Kraków.
- Projekt zakłada, że będzie realizowany do 2023 roku, a w każdym roku zorganizowane zostaną dwie wycieczki. Wspólne środki pozwolą na sfinansowanie m.in. przejazdu i wyżywienia uczestników wycieczek, czy zakup materiałów edukacyjnych. W programie wizyty w Warszawie planujemy m.in.: zwiedzanie: Muzeum Powstania Warszawskiego, Stadionu Narodowego, Starówki i wizyta w jednej ze stacji telewizyjnych. Natomiast w Krakowie uczniowie odwiedzą m.in.: Wawel, Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Aptekę pod Orłem Pankiewicza, Starówkę z Sukiennicami oraz stację radiową – mówi Łukasz Kazek.

- Cieszę się , że wreszcie finalizuje się nasz projekt. Niech młodzież zaraża się od nas pasją poznawania, doświadczania, poszukiwania i podróżowania. A to niech stanie się dla nich inspiracją na dalsze życie – mówi Ewa Dorosz, Radna Powiatu Wałbrzyskiego, która od początku kibicowała temu projektowi.

Cieszymy się ogromnie, że naszym radnym powiatowym jest bliski los naszych młodych mieszkańców. Dzięki jednogłośnemu przyjęciu uchwały w sprawie projekt będzie mógł być zrealizowany, a młodzież z Powiatu Wałbrzyskiego poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, nie tylko pozna historię, kulturę i walory przyrodnicze naszego kraju, ale będzie nabierać nowych umiejętności.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group