Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2846
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Skuteczna zbiórka dla powodzian

Środa, 14 lipca 2010, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
Na terenie Boguszowa–Gorc odbyła się zbiórka publiczna, której celem było pozyskanie środków finansowych na wakacyjny wypoczynek dzieci z terenów dotkniętych tegoroczną powodzią.

Akcja zorganizowana została na wniosek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci – Koło Integracyjne Dzieci i Młodzieży przy Świetlicy Środowiskowej z Elementami Socjoterapii Nr 3 w Boguszowie- Gorcach. I trzeba przyznać, że akcja spotkała się z dużym zrozumieniem i zaangażowaniem władz oraz mieszkańców miasta. Nikt nie odmówił pomocy, a wręcz przeciwnie każdy oferował swoje wsparcie.

Udało się zebrać pokaźną kwotę 4 017, 59 zł. Środki zbierane były do puszek kwestarskich w czasie odbywających się w Boguszowie-Gorcach imprez miejskich takich jak „Noc Świętojańska pod Mniszkiem” oraz „Międzynarodowy Turniej Piłkarski Juniorów” oraz w czasie jednodniowej kwesty przeprowadzonej na ulicach miasta.

Pozyskana kwota została w całości przeznaczona na założony cel. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli – pięcioro dzieci z dotkniętej powodzią miejscowości Ryglice oraz jej okolic wyjechało 14 lipca na dwutygodniowy obóz do Wilcza w gminie Świętajno.

Koszt obozu wynosił 700 zł od osoby - koszt wyjazdu pięciorga dzieci wyniósł 3 500 zł. Kwota 511,59 zł która pozostała po opłaceniu kosztów obozu, została przeznaczona na niezbędne do wyjazdu na obóz doposażenie dzieci.

Poniżej lista darczyńców:

- uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 1,
- pracownicy Urzędu Miejskiego,
- mieszkańcy w czasie „Nocy Świętojańskiej pod Mniszkiem”,
- mieszkańcy w czasie zbiórki Stefana Graby,
- Iwona Chodara,
- uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6,
- uczniowie i nauczyciele Gimnazjum Nr 1,
- mieszkańcy w czasie „Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Juniorów”,
- radni Rady Miejskiej,
- uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group