Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3699
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD mówi o stratach, jakie przynosi spółka Aqua Zdrój

Środa, 20 sierpnia 2014, 13:05
Aktualizacja: Wtorek, 26 sierpnia 2014, 15:47
Autor: PAW
Wałbrzych: SLD mówi o stratach, jakie przynosi spółka Aqua Zdrój
Fot. red.
Na dzisiejszej konferencji prasowej, działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej ostro skrytykowali funkcjonowanie Aqua Zdroju. Ich zdaniem spółka będzie przynosić stałe straty i obciążać budżet miasta.

- Na koniec 2013 roku spółka wykazała 3,5 milionów złotych straty. Teraz wcale sytuacja nie wygląda lepiej – uważa Szymon Heretyk, szef wałbrzyskich struktur SLD i kandydat tej partii na prezydenta miasta. – Straty, jakie przynosi Aqua Zdrój zostaną pewnie pokryte z budżetu Gminy Wałbrzych, a sytuacja finansowa gminy wcale nie jest dobra.

Heretyk obawia się również, ze spór, jaki Aqua Zdrój prowadzi z Budopolem, wcale nie musi się zakończyć dla spółki Aqua Zdrój sukcesem.
- Mówimy o ponad 30 milionach złotych. Jeśli decyzja Sądu będzie dla Aqua Zdroju niekorzystna, to znów Gmina stanie przed koniecznością znalezienia środków na pokrycie tych zobowiązań – mówi Heretyk.

Radny miejski Mirosław Lubiński złożył interpelację, w której domagał się wyjaśnień na temat kondycji finansowej Aqua Zdroju po pierwszym półroczu 2014 roku.
- Jest jeszcze gorzej niż w roku ubiegłym – twierdzi Lubiński. – Straty za I półrocze wyniosły blisko 4 miliony złotych. Włodarze miasta mówili wielokrotnie, że funkcjonowanie spółki będzie się bilansować, a wcale tak nie jest. Sytuacja jest bardzo zła. Dynamika przychodów jest bardzo mała. Działalność tej spółki obciąża budżet Gminy Wałbrzych. Obawiam się, że z kolejną inwestycją realizowaną przez miasto, a więc ze Starą Kopalnią może być podobnie i znów trzeba będzie dokładać do utrzymania tego obiektu.

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group