Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4814
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Słodko – gorzki październik dla OutPoint Rally Team

Wtorek, 26 października 2021, 12:17
Aktualizacja: 12:19
Autor: PAW
REGION: Słodko – gorzki październik dla OutPoint Rally Team
Fot. użyczone
W dniach 1–3 października została rozegrana 49. edycja Rajdu Świdnickiego KRAUSE, o której już państwu wspominaliśmy we wcześniejszym artykule.

Rajd Świdnicki KRAUSE dla OutPoint Rally Team był rajdowym DEBIUTEM na trasach mistrzostw polski. Sobota dla zespołu w składzie Aleksander Ciuksa i Filip Bądkowski na Citroenie C2 vts, była dużym wyzwaniem. Czekały na nich trzy OS, z czego dwa już po zmroku, na których spokojnym tempem dojechali do mety. Niedziela to znany im z cyklu Tarmac Masters odcinek specjalny z Olszyńca do Zagórza Śląskiego oraz klasyczne Kamionki i Rościszów - Michałkowa.

Pierwsza poranna pętla przebiegła bez przygód, jednak podczas drugiego przejazdu OS Olszyniec-Zagórze Śl. na ok. 5km trasy załoga straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Po chwili udało się uruchomić samochód i załoga mogła kontynuować jazdę, lecz jak się później okazało zmuszona była wycofać się z dalszej rywalizacji, gdyż uszkodzenia samochodu były zbyt poważne aby bezpiecznie pokonać pozostałe 2OS. Filmik z kamery pokładowej:

&t=4s

Samochód nie nadaje się do odbudowy przez co pod dużym znakiem zapytania znalazł się start w finałowej rudzie MARTEN Tarmac Masters 2021 w Radkowie, a to dla OutPoint Rally Team wiodący cykl w którym walczyli o utrzymanie 3msc w swojej klasie. Zespół nie poddał się jednak i na tydzień przed popularnym Tarmaciem udało im się wypożyczyć od kolegi jego egzemplarz Citroena C2 i przerobić go pod wymogi rajdów okręgowych aby finalnie stanąć na starcie 3 Rally Radków.

W dniach 16-17.10.2021 czyli równe dwa tygodnie po wypadku podczas świdnickiego klasyka załoga Ciuksa/Bądkowski melduje się na starcie ostatniej rundy MARTEN Tarmac Masters. Na zawodników zostały przygotowane dwa bardzo szybkie odcinki specjalne - powracająca po wielu latach Radkowska Perła, czyli trasa z Radkowa pod Wambierzycką bazylikę oraz drugi znany z poprzednich edycji TM OS Niwa. Pierwszy przejazd Niwy chciał pokrzyżować plany OutPoint Rally Team, gdyż najważniejsze było tylko dojechanie do mety zawodów. Na około znów 5 km trasy wypożyczona c2 straciła moc i przestała reagować na pedał gazu. Po ok 10min stania na poboczu odcinka Aleksandrowi udało się znaleźć przyczynę i prowizorycznie ją naprawić dzięki czemu załoga mogła kontynuować jazdę. Winny okazał się jeden kabelek w instalacji
elektrycznej który wypiął się z kostki od sterowania przepustnicą. Finalnie po ciężkich dwóch tygodniach uśmiechnęło się szczęście dla OutPoint Rally Team i udało ukończyć się zmagania w Radkowie, co było równoznaczne ze zdobyciem tytułu II V-ce Mistrzów Tarmac Masters 2021 w klasyfikacji C2Cup Rajdu Okręgowego.

Zespół pragnie bardzo mocno podziękować Mariuszowi Skwarkowi za udostępnienie samochodu do zawodów oraz wszystkim swoim partnerom.

Grupie OutPoint z Wałbrzycha, która świadczy usługi z zakresu budowlanki oraz pośrednictwa pracy.
Firmie Punica z Nowej Rudy
Auto Serwisowi Wojciecha Nowaka z Nowej Rudy
Ogrodom Szmidla ze Świebodzic
Firmie Instalacyjnej PANTER z Wałbrzycha
oraz
Portalom NOWORUDZIANIN oraz WALBRZYSZEK.COM za relacjonowanie rajdowych zmagań OutPoint Rally Team.

Jesteście ciekawi co dalej z zespołem? Jakie plany na nadchodzący sezon 2022? Zapraszamy do śledzenia ich facebook'a oraz instagrama.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group