Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3150
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śmieciowy problem

Niedziela, 27 grudnia 2020, 6:44
Autor: PAW
Wałbrzych: Śmieciowy problem
Fot. archiwum
Okazuje się, że sprawy segregacji odpadów komunalnych, a także częstotliwości ich wywożenia z boksów, z których korzystają mieszkańcy, wciąż są wielkim problemem.

Radny Jerzy Langer zwraca uwagę na sytuację, z jaką spotkał się w ostatnim czasie na osiedlu w dzielnicy Podzamcze.
- Wysłałem trzy zdjęcia z wsypów na Podzamczu. Obserwujemy pogorszenie się sytuacji ze strony odbiorców tych usług. Wsypy są przepełnione, a w szczególności w budynkach wysokich. Trudno zachęcać mieszkańców do segregacji, gdyż nie mają gdzie tych segregowanych odpadów wyrzucać. Operator wydaje mi się nie sprostał temu zadaniu, a w ostatnim czasie sytuacja wygląda dramatycznie. Poprzedni operator wykonywał to zadanie lepiej.

Prezydent Roman Szełemej odpowiada, że Gmina reaguje na każdy sygnał, nalicza kary wobec operatora, jeśli faktycznie doszło do nieprawidłowości.
- Niestety, dochodzi też do takich sytuacji, że mieszkańcy pozostawiają odpady wielkogabarytowe w tych boksach, mimo że mają obowiązek dostarczenia takich odpadów do PSZOK-ów, które mamy w mieście - mówi prezydent. - Te odpady zapełniają pojemniki mieszkańców i powodują ich przepełnienie.

Prezydent Szełemej współpracę z operatorem ocenia jako co najmniej poprawną, ale Gmina analizuje możliwość przejęcia za jakiś czas usług odbioru odpadów na własną odpowiedzialność - Gmina odpowiadałaby za organizację tych usług, co ułatwiłoby zwracanie uwagi operatorowi - w tym przypadku MZUK-owi - na nieprawidłowości i pozwoliłoby reagować na bieżącą sytuację.

Twoja reakcja na artykuł?

4
6%
Cieszy
28
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
4%
Smuci
9
13%
Złości
24
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group