Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2502
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Sokołowsko w centrum uwagi

Środa, 21 września 2011, 15:49
Aktualizacja: 15:49
Autor: PAW
REGION, Sokołowsko: Sokołowsko w centrum uwagi
Fot. PAW
Przez trzy dni Sokołowsko stanie się miejscem, gdzie spotkają się miłośnicy filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Festiwal „Hommage à Kieślowski” jest organizowany z okazji 15. rocznicy śmierci wybitnego polskiego reżysera. Festiwal organizuje Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, a patronat nad tym niezwykłym festiwalem objęła Maria Kieślowski, żona Krzysztofa.

Program trzydniowej imprezy jest bardzo bogaty. Więcej informacji na jego temat przybliżymy naszym Czytelnikom jutro, ale ci bardziej niecierpliwi, mogą odnaleźć szczegóły na stronie internetowej: WWW.sokolowsko.org

My dzisiaj byliśmy świadkami próby do Teatralnego Pokazu Warsztatowego „Raj” w reżyserii Marcina Bortkiewicza. Inscenizacja zostanie zaprezentowana publiczności w piątek.
- Miałem wybrać filmowy scenariusz Kieślowskiego i przenieść go na deski teatralne – mówi reżyser Marcin Bortkiewicz. – Okazuje się, że w przypadku scenariusza do filmu „Raj” można wiele elementów przenieść na deski teatru.

Reżyser tego przedsięwzięcia podkreśla, że nie było to zadanie łatwe. W głównych rolach zobaczymy Magdalenę Waligórską, znaną choćby z serialu „Ranczo”, gdzie występuje w roli Wioletki oraz student III roku Szkoły Teatralnej w Krakowie - Michał Wanio, który ma już za sobą debiut na dużym ekranie.
- Myślę, że publiczność, która obejrzy ten pokaz teatralny, będzie usatysfakcjonowana – uważa reżyser Marcin Bortkiewicz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group