Czytających: 4507

REGION, Walim: Sowiogórska Liga Modeli RC 2017 przeszła do historii

Środa, 20 września 2017, 10:12
Autor: red
Finałowa, 7 eliminacja rozegrana została na torze modelarskim RC Nowar ze względu na załamanie pogody.

W sobotę odbyły się treningi kontrolowane i dwie kwalifikacje, a w niedziele kolejne dwie kwalifikacje i 5 finałów ośmiominutowych. Ta eliminacja zmieniła nieco klasyfikację końcową w poszczególnych klasach. Każdy miał coś do wygrania i zacięcie walczył do ostatniej sekundy wyścigu.

Rekord toru i maskotkę Szybkiego Sowiniego w klasyfikacji Open zdobył Dawid Kłosiński, a w klasyfikacji Junior Brajan Brejna. Cieszy duża frekwencja najmłodszych kierowców i to dla nich utworzono klasyfikację Junior. Najlepszym Juniorem został Brajan Brejna, drugie miejsce zajął Mateusz Tuleja, a trzecia była Nicoll Mikołajczak. W pozostałych klasach podium wyglądało następująco: BUGGY class: 1. Ireneusz Działkowski, 2. Przemysław Winnik, 3. Mateusz Tuleja, OPEN class: 1 Dawid Kłosiński, 2. Ivo Viktorin, 3. Krzysztof Kłosiński, w klasie TRUGGY: 1. Przemysław Winnik, 2. Dariusz Rząsa, 3. Krzysztof Andruchów.

Na zakończenie zawodów odbyła się ceremonia wręczenia oryginalnych trofeów, maskotek Sowiniego oraz losowanie nagród. Specjalny Dyplom Honorowy SLM RC otrzymał Dariusz Rząsa - jest to jedyny zawodnik, który wziął udział we wszystkich edycjach Ligi od samego początku czyli roku 2013.

W tym sezonie naszymi sponsorami byli: Wójt Gminy Walim, Adam Hausman, LC Racing Polska oraz VR Tyres Ivo Viktorin z Czeskiej Republiki.