Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4020
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Specjalistyczne urządzenia pralnicze

Sobota, 13 lutego 2021, 5:30
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Specjalistyczne urządzenia pralnicze
Fot. użyczone
Analiza rynku wyraźnie pokazuje, że punkty oferujące usługi kompleksowego czyszczenia wyrobów tekstylnych są i nadal będą potrzebne.

Profesjonalne pralnie wodne i chemiczne można obecnie spotkać w każdym większym mieście. Popularność korzystania z takich obiektów rośnie, dlatego coraz więcej osób rozważa uruchomienie własnego biznesu w tej branży. Specyfika współczesnych pralni opiera się na wykorzystaniu wielu bardzo nowoczesnych urządzeń. Właściwie dobrany park maszynowy to jeden z czynników decydujących o sukcesie przedsięwzięcia chcącego uchodzić za profesjonalne. Sprzęt do pralni musi być przede wszystkim wydajny, trwały i niezawodny. Aby móc kompleksowo odświeżać tekstylia należy zaopatrzyć się w specjalistyczne urządzenia przystosowane do pracy w trybie ciągłym. Oprócz nowoczesnych maszyn do prania w każdej profesjonalnej pralni powinny znaleźć się również sprzęty przeznaczone do suszenia oraz składania wypranej odzieży.

Podstawowe maszyny pralnicze do pralni wodnej i chemicznej

Proces technologiczny odbywający się w punkcie pralniczym składa się z kilku następujących po sobie etapów. Zasadnicza część polega oczywiście na praniu mechanicznym. W zależności od typu zakładu wykorzystuje się tutaj różne technologie. Klasyczne pranie na mokro odbywa się przy użyciu wody i odpowiednio dobranych detergentów. Alternatywą jest czyszczenie chemiczne polegające na wywabianiu plam z zastosowaniem specjalnych rozpuszczalników chemicznych. Pranie w pralni odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn i urządzeń pralniczych: pralnic przemysłowych, pralnico-wirówek lub tuneli pralniczych (w przypadku pralni wodnej) oraz agregatów chemicznych (w przypadku pralni chemicznej). Maszyny przeznaczone do pralni to najwyższej jakości sprzęt przystosowany do pracy w trybie ciągłym. Takie urządzenia realizują cały złożony cykl operacji gwarantując najlepsze możliwe efekty. W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania oraz najwyższej jakości działania maszyn pralniczych zaleca się poddawać je regularnym przeglądom technicznym w autoryzowanym serwisie. Kompleksową opiekę i doradztwo w tym zakresie zapewniają firmy działające w branży profesjonalnego pralnictwa. Dysponują one wszelkim potrzebnym sprzętem do naprawy i serwisowania urządzeń do pralni. Kontaktując się z działem techniczno-serwisowym otrzymamy również dostęp do szerokiego asortymentu oryginalnych części zamiennych do maszyn pralniczych, dostępnych na przykład na tej stronie: https://www.kannegiesser.pl/czesci-zamienne.

Suszenie ubrań w pralni

Jednym z końcowych etapów procesu odświeżania odzieży w pralni przemysłowej jest suszenie, czyli pozbywanie się z tekstyliów wilgoci pozostałej po odwirowaniu. Suszenie jest najczęściej realizowane w suszarkach bębnowych. Z takiego rozwiązania korzysta większość pralni obsługujących klientów indywidualnych. Wypraną bieliznę należy po prostu umieścić w komorze suszarki i ustawić odpowiedni program, a cała reszta odbędzie się już automatycznie. Działanie suszarki bębnowej polega na wykorzystaniu wymuszonego strumienia ciepłego powietrza opływającego odzież załadowaną do bębna. Maszyna automatycznie pobiera zimne powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje, a następnie ogrzewa je za pomocą specjalnej nagrzewnicy. Szczególnie wydajne suszenie umożliwiają wysokiej klasy tunele suszące pozwalające z powodzeniem zastąpić tradycyjne suszarki bębnowe. Ponieważ takie rozwiązanie znacznie usprawnia proces usuwania wilgoci z ubrań zazwyczaj jest stosowane w pralniach działających na szeroką skalę. Tunele suszące najczęściej są spotykane w dużych zakładach obsługujących klientów instytucjonalnych: hotele, restauracje, szpitale, sanatoria, placówki oświatowe, zakłady produkcyjne itp.

Składarki do odzieży

Ostatnim etapem procesu technologicznego jest skompletowanie wszystkich sztuk bielizny w obrębie jednego zamówienia oraz przygotowanie ich do wydania klientowi. Każdy element odzieży jest prasowany, a następnie składany i owijany w folię zabezpieczającą. W dużych pralniach do składania wyprasowanego wsadu służą specjalne urządzenia pralnicze nazywane składarkami. Centralnym elementem składarki jest stół roboczy. Składanie odbywa się z wykorzystaniem narzędzia składającego (tzw. miecza lub sztaplerki) oraz urządzenia przeznaczonego do nadmuchu powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów składarek umożliwiających szybkie i dokładne opracowanie różnych elementów garderoby. Najbardziej interesujące propozycje znajdziemy w ofercie firmy Kannegiesser. Urządzenia Kannegiesser nie mają sobie równych po względem wydajności i niezawodności działania. Większość składarek jest całkowicie zautomatyzowana, co pozwala maksymalnie usprawnić pracę.

Twoja reakcja na artykuł?

2
29%
Cieszy
2
29%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group