Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2313
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Specjalny zespół stworzy inteligentny system zarządzania ruchem w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 14 lutego 2017, 14:08
Autor: red
Fot. red
Prezydent Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie powołania zespołu d/s realizacji projektu: Budowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem w Wałbrzychu (ITS).

Prezydent powołał Zespół d/s realizacji projektu: Budowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem (wraz z systemem zarządzania energią) w składzie:

1) Przewodniczący - Bogusław Rogiński - Zastępca Dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu,

2) Z-ca Przewodniczącego - Ryszard Błażnik – Doradca Prezydenta d/s Bezpieczeństwa Miasta Porządku Publicznego i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu,

3) Z-ca Przewodniczącego - Andrzej Welc – Kierownik Działu Komunikacji Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu,

4) Członkowie:

a) Andrzej Kosiór–Kierownik Biura Zarządzania Strategicznego, Nadzoru Właścicielskiego, Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego,

b) Krzysztof Fila – Kierownik Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego,

c) Piotr Muller - Kierownik Biura Informatyki Urzędu Miejskiego,

d) Marek Pałosz – Kierownik Referatu Zamówien Publicznych Urzędu Miejskiego,

e) Karol Grzondziel – Kierownik Biura Inwestycji Urzędu Miejskiego,

f) Agnieszka Plesner – Główny Specjalista d/s Zamówień Publicznych Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu,

g) Kazimierz Nowak – Komendant Straży Miejskiej w Wałbrzychu,

h) Wiesław Basa – Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego.

Budowa inteligentnego systemu zarządzania ruchem ma wpłynąć na ograniczenie niskiej emisji w Wałbrzychu poprzez wprowadzenie zrównoważonej mobilności miejskiej i podmiejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ 14-02-2017 16:00
u nas sami eksperci. Jedna z ekip ekspertów układała nowy rozkład jazdy i zmiany/likwidacje linii - jest ch***wo. Inna ekipa wymieniała światła uliczne które ch***wo działają - brak czujników zmierzchu. Kolejna ekipa bierze się za ruch. Boże czy ty to widzisz?
~olo 14-02-2017 16:08
Nie no bez jaj Wałbrzych to nie Warszawa lub Wrocław co zaklinuje się wrocławska i jak będzie wtedy zarządzany ruch Co puści się autobusy torami wyżej albo uruchomi się helikoptery. Moim zdaniem to jest robione by był dodatkowych dochód finansowy dla kumpli W Wałbrzychu nie alternatywy dla głównych dróg
~lord 14-02-2017 17:30
Kolejna dodatkowa kasa dla kolesi.Pracownik (czytaj murzyn)do 2 tys. poniższa elita doradców między 5 a 12 tys.
~wal 14-02-2017 17:53
Czyli w skrócie np. P.Kosiór jest Kierownikiem BZSNWFEiRGUM zaś były milicjant Doradcą Pd/sBMPPiZKUMW. Nomenklatura urzędnicza w pełnej krasie. Ps. Abstrahuję od idiotycznego pomysły (czy na Antka Kochanka też będzie system inteligentnego zarządzania ruchem? a może na Młynarskiej czy Polnej?)
~ 14-02-2017 20:21
Antka Kochanka, Piękna, Zagórzańska, Reja, II Armii, Wolności, Piaskowa, Dubois, Ludowa, Norwida, Poleska, Młynarska. Poprostu drogi że pozazdrościć. Stół. Jeździ się jak po stole. Zero dziur.
~pragmatyk-realista 15-02-2017 0:26
Po długim okresie naiwnej, bezkrytycznej fascynacji osobą miłościwie nam panującego "RS" nareszcie komentatorzy ujrzeli sedno, cel rzeczywiście realizowany a nie deklarowany. To dobrze... znaczy, że naród się uczy...wyciąga wnioski. Tak trzymać!!!
~ 15-02-2017 8:23
Kolejny zespół? Ciekawe jakie efekty przynosi "praca" poprzednich powołanych przez szalonego Romka zespołów:)
~do pragmatyk 15-02-2017 12:51
jAkby naród się uczył i wyciągał wnioski to nigdy nie wybrałby po 1 razie PO SLD no i końcu pisorków
~tomtek 15-02-2017 13:50
do wymienionych ulic dodałbym jeszcze super gładkie Piotrowskiego i Prostopadła
~ 15-02-2017 14:04
Czy specjalny zespol, bedzie wiedzial jak napisac wniosek o dofinansowanie? Moze powolac specjalny zespol do pisania wnioskow o dofinansowanie?
~Limciu 15-02-2017 15:00
Może najpierw zamiast budować hiper kosztowny system, przyjrzeć się kilku skrzyżowaniom w Wałbrzychu, gdzie tworzą się korki i ustawić prawidłowo światła na nich. Np przy hotelu SUDETY jak się jedzie na wprost z Piaskowej, jest kilkadziesiąt sekund, kiedy zarówno autobusy, samochody jak i piesi mają czerwone - a ludzie stoją rano w korku sięgającym kina Apollo. Kolejny ciekawy przypadek, to nowe światła na skrzyżowaniu Noworudzkiej ze Świdnicką. Mogę się założyć, że nikt z UM nie pojechał tam i nie poobserwował choćby przez kilka minut jak nieefektywnie ustawione są tam światła. A to przecież nasza wschodnia obwodnica. Pewnie jest w mieście jeszcze wiele innych przykładów, gdzie drobnymi i niekosztownym i zmianami można usprawnić ruch i zmniejszyć produkcję smogu chociaż z pojazdów.
~emeryt 15-02-2017 15:08
Tomtek . to zapraszam na wrocławską od strony budynku 43 prawie wi za wi ten sfałdowany asfalt trzeba zdiąc i dac nowy raptem 50 m. Tu sie nie da spac po 4 rano a tragedią bedzie w upale przebywac przy zamknietych oknach . pozostawienie przystanku i przejscia dla pieszych jest niesamowitą głupotą na ciasnym łuku drogi tym bardzie że 50 m.dalej jest wolny trawnik w sam raz na ten cel bo w tej chwili to jest wybieg i sralnia dla psów a straży miejskiej nie uswiadczysz . Smród lepszy od smogu....
~Kuba 16-02-2017 21:25
Bicie piany. To może zrobić jedna osoba co myśli, analizuje, przewiduje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group