Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3275
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spektakl na 5–lecie

Środa, 8 lipca 2020, 6:40
Aktualizacja: Czwartek, 9 lipca 2020, 8:31
Autor: red
Wałbrzych: Spektakl na 5–lecie
Fot. organizatorzy
Pierwsza produkcja Bajkowej Sceny jubileuszowego sezonu 5–lecia Teatru William–Es.

Znana wszystkim opowieść o trzech prosięcych braciach uwikłanych w budowlane historie z wilczym sensacyjnym wątkiem w tle, to jak wiele produkcji tego teatru kierowanych dla dzieci, opowieść z morałem.

Nakłonione przez coraz mniej przyjazną jesienną aurę trzy świnki : Naf , Nif i Nuf, postanawiają wybudować sobie schronienie. Tylko jeden z braci, niejaki Naf, chce wybudować kosztujący wiele pracy solidny murowany dom dla wszystkich. Pozostali bracia decydują się na budowę domków z użyciem tanich materiałów. Jak wszyscy wiemy, jeden buduje dom ze słomy, drugi zaś z patyków. Obaj zaś drwią z wysiłków brata budującego dom murowany. Oczywiście drwiny kończą się w chwili, gdy ich mieszkania poddane zostają próbom „powietrzno-huraganowego” ataku wilka. To wiemy niemal wszyscy, jednakże realizacja „Trzech świnek” Teatru William-Es jak zawsze nie ulega konwencjom i stereotypom. Dlatego nie wszystko w tej produkcji okazuje się być takim, jakim znamy to z książek. Typowym dla Bajkowej Sceny i tutaj jest humor bawiący nie tylko dzieci, oraz nieoczekiwane rozwiązania sytuacji. W tym wypadku zaskakującym jest też i samo zakończenie opowieści. Pozostaje jednak niezmiennym przesłanie bajki mówiące o tym, że dom, jak i wszystko, co tworzymy, zbudowane być winno na solidnym fundamencie i w staranny sposób, tak, aby przetrwało najtrudniejsze próby.

„Trzy świnki” to spektakl pełen humoru zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

„TRZY ŚWINKI” – dziewiąta premiera Bajkowej Sceny (18 spektakl Teatru William-Es)
Reżyseria i scenografia – Danuta Gołdon – Legler
Muzyka : Bogdan Szczepański
Obsada: Danuta Gołdon – Legler, Karolina Wolańska, Paulina Wojcieszek, Kacper Rosanowski, Jarosław Rosiński/Damian Jankowski
Premiera październik 2010r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
1
25%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group