Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8287
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spektakl na Dzień Lalkarstwa

Poniedziałek, 15 marca 2021, 7:37
Aktualizacja: 10:38
Autor: red
Wałbrzych: Spektakl na Dzień Lalkarstwa
Fot. Waldemar Łomża
21 marca lalkarze na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje widzom spektakl oparty na różnych formach, od lalki tintamareski po maskę, jeden z najnowszych w repertuarze, czyli „Akademię pana Kleksa” w reż. Karoliny Maciejaszek. Na przedstawienie, które odbędzie się 21 marca o godz. 12:30, zapraszamy widzów od 7. roku życia.

Historię niezwykle ekscentrycznego nauczyciela – pana Ambrożego Kleksa oraz jego uczniów znają niemal wszyscy. Nauka u kogoś, kto potrafi czytać w myślach, unosić się w powietrzu, z małych rzeczy zrobić duże czy gotować z kolorowych szkiełek, musi być nadzwyczajną przygodą. Akademia to miejsce, gdzie wszystko staje się możliwe. Wystarczy otworzyć odpowiednie furtki, by znaleźć się w krainach znanych bajek. Zamiast nudnej edukacji, pan Kleks proponuje lekcje latania, bajania, kleksografii i dość nietypowej geografii z globusem w roli piłki.

Akademia to przestrzeń nie tylko dla nieograniczonej wyobraźni, ale także wolności. To azyl dla wszystkich wykluczonych, słabeuszy i dziwaków, którzy nie potrafią odnaleźć się we własnym środowisku. To miejsce, gdzie każdy czuje się jak u siebie: dobrze i bezpiecznie. To przede wszystkim szkoła, gdzie najważniejsze są potrzeby dziecka i rozwój jego osobowości, a nie rygorystyczna nauka. Pytanie tylko, czy taka szkoła przetrwa…

„Akademia pana Kleksa” to rozśpiewane przygody, które zyskują na atrakcyjności dzięki nowym aranżacjom znanych piosenek. Dzieci z pewnością rozpoznają utwory Brzechwy, a dorośli wrócą do dziecięcych lat.

UWAGA! W związku z COVID-19 przypominamy, że podczas wszystkich spektakli lub innej wizyty w Teatrze widzowie zobowiązani są do zakrycia ust i nosa. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci do 4. roku życia.
BILETY
20 zł – normalny
18 zł – ulgowy (dzieci do 12. roku życia)

KASA BILETOWA TEATRU, tel. 74 666 73 41, czynna godzinę przed spektaklem
KUP BILET ON-LINE – bilety.teatrlalek.walbrzych.pl (preferowana forma zakupu).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group