Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3261
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spektakl o Lwowie na wałbrzyskich teatralnych deskach

Wtorek, 24 stycznia 2017, 8:19
Autor: red
Wałbrzych: Spektakl o Lwowie na wałbrzyskich teatralnych deskach
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą środę (25.01) o godz. 18.00 uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu wystawią ponownie spektakl "Odbity w szybach cichy Lwów..." – tym razem na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Premiera spektaklu w nowej odsłonie odbyła się 28 października 2016 roku w auli I Liceum w Wałbrzychu. Wówczas, w obecności Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja i wielu ważnych gości, przy długich owacjach na stojąco – twórcy i aktorzy spektaklu o Lwowie odebrali zasłużone podziękowania od Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Rewelacyjny autorski scenariusz Prof. Magdaleny Ilnickiej-Janczak, doskonale wyreżyserowany przez Panią Magdę i Prof. Krzysztofa Szelążka spektakl, mistrzowska gra aktorska naszych uczniów, świetne wykonanie piosenek lwowskich przez chór i solistów pod kierunkiem Prof. Anny Walendzik, znakomity występ naszego zespołu muzycznego pod kierunkiem Wicedyrektora Marcina Olkowskiego i z udziałem Prof. Przemysława Pobiedzińskiego oraz perfekcyjne tańce zespołu prowadzonego przez Prof. Adę Gawlik, a także przepiękne obrazy Lwowa namalowane przez Prof. Romana Kuliniaka i scenografia autorstwa Prof. Sylwii Sobieraj-Borowiec – sprawiły, że Dyrektor Teatru Dramatycznego - Danuta Marosz - zaproponowała wystawienie spektaklu w Teatrze Dramatycznym.

Podczas premiery Złotą odznakę „Zasłużony dla Towarzystwa Miłośników Lwowa” otrzymali: Dyrektor Oksana Citak, Profesor Roman Kuliniak i Profesor Magdalena Ilnicka-Janczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group