Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spektakl w LO

Poniedziałek, 8 listopada 2021, 6:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: red
Wałbrzych: Spektakl w LO
Fot. organizatorzy
Teatr (od)Nowa – zaprasza na spektakl pt. „Jestem! Jeszcze..." w najbliższy wtorek (9 listopada 2021 r.), na godzinę 17:00, do auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Scenariusz i reżyseria – Prof. Sylwia Aftyka-Łoda, występują uczniowie I LO. Scenariusz na podstawie „Czarnobylskiej modlitwy" S. Aleksijewicz, muzyka – Anna Mansfeld.

„26 kwietnia 1986 roku o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku." Po co komu taka elektrownia, jeśli nie odda ciepła na poduszce? Komu potrzebna taka fizyka, taka nauka, jeśli płaci się tak wysoką cenę? Człowiek wymyślił taką technikę , do której być może nie dorósł, nie dorównał jej. Kiedy kilkadziesiąt tysięcy lat temu człowiek wynalazł nóż, by móc go używać do krajania skóry padłych zwierząt albo, żeby się ukryć przed zimnem, on go wbija w plecy drugiego człowieka? Po co człowiekowi człowiek?

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
6
46%
Hahaha
2
15%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group