Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1408
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spektakl wałbrzyskiego Teatru wyróżniony

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 maja 2011, 6:57
Aktualizacja: 16:50
Autor: PAW
Fot. PAW
Podczas Finału 17. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej wyłoniono spektakle finałowe. Wśród nich znalazł się spektakl wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego zatytułowany „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej” w reżyserii Moniki Strzępki.

Celem 17. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej jest nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzacja polskiego dramatu współczesnego. Do 17 edycji konkursu zgłoszonych zostało 85 spektakli autorstwa 51 teatrów.

Komisja Artystyczna w składzie: Jacek Sieradzki (przewodniczący), Monika Kwaśniewska, Joanna Puzyna-Chojka, Agnieszka Rataj, Kalina Zalewska, Andrzej Lis, Cezary Polak wybrała do finału 11 spektakli. Wśród wybranych znalazł się spektakl naszego Teatru zatytułowany „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej", Pawła Demirskiego i w reżyserii Moniki Strzępki.

Od 10 maja do 15 czerwca jurorzy w składzie: Joanna Krakowska, Maria Maj, Joanna Szczepkowska, Przemysław Czapliński, Łukasz Drewniak, Roman Pawłowski, Paweł Wodziński obejrzą wszystkie finałowe spektakle i wyłonią laureatów. O rozstrzygnięciach dowiemy się na początku lipca.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group