Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Spór trwa

Piątek, 7 lutego 2020, 6:42
Aktualizacja: Sobota, 8 lutego 2020, 9:06
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Spór trwa
Fot. JAZ
Kolejny raz mieszkańcy Szczawna–Zdroju wyrazili swoje zdanie na temat ruchu drogowego w miejscowości.

Decyzja o organizacji ruchu samochodów zawsze leży po stronie władz. Argumentacja burmistrza Adama Fedoruka nie trafia jednak do części mieszkańców. Opozycyjni radni postanowili głośno wyrazić swoją opinię. Według ich wiedzy, pierwotnie ulica Chopina nie będzie dopuszczona do ruchu dla wszystkich, żeby zapobiec zniszczeniu nawierzchni drogi. Miano wprowadzić ograniczenia dla samochodów ciężarowych. W kolejnym komunikacie podawano informację, że droga będzie zamknięta, aby nie zanieczyszczać środowiska. Raport NIK-u mówi o 7% zanieczyszczeniu powietrza wynikającego z ruchu samochodów.

Urząd miasta jeszcze przed konferencją zdecydował się ustosunkować do zarzutów:

Dla nowo wyremontowanego odcinka drogi Starosta Wałbrzyski zatwierdził organizację ruchu drogowego, która zawiera dwa warianty wprowadzenia organizacji ruchu. Pierwszy przy utrzymaniu zakazu ruchu, drugi z pełnym otwarciem ruchu. By drugi wariant mógł wejść w życie, konieczne są opinie GDDKiA jako dysponenta terenu i przyszłego zarządcy, ZDKiUM jako inwestora budowy obwodnicy oraz policji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czy jest on dla wszystkich bezpieczny.

Dotychczas nie wpłynęły opinie ww., dlatego 5 lutego ponownie zwróciliśmy się z prośbą o ich wydanie, czy istnieją przesłanki do przywrócenia otwartego ruchu drogowego na ul. Sienkiewicza i ul. Chopina (na odcinku od ul. Łączyńskiego do ul. Mickiewicza) do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wszystkim nam, włącznie z wymienionymi instytucjami, a także wykonawcy realizującemu zamówienie pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35”, zależy na bezpieczeństwie. Czasowe wyłączenie w celu wyeliminowania z ruchu pojazdów przejeżdżających tranzytem przez plac budowy ma temu właśnie służyć – bezpieczeństwu mieszkańców Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, jak i wykonawcy, który także odnosi się do tego w sposób pozytywny (cyt. z pisma do burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka, burmistrza Szczawna-Zdroju od Rafała Zimnocha, z-cy dyrektora kontraktu, firmy Budimex: ” (…) niemniej jego obecne ograniczenie w sposób znaczący wpłynie na usprawnienie i czas realizacji poszczególnych etapów robót, nie tylko w zakresie przebudowy samej ul. Łączyńskiego, ale również w zakresie budowy trasy głównej obwodnicy, znajdującej się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”).

Kto w sporze ma rację? Czy ulica powinna być zamknięta np. dla mieszkańców Wałbrzycha? Czy to rozwiąże problem?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
3
60%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group