Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 5220
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sporo złomu i odpadów w wałbrzyskich potokach

Środa, 21 maja 2014, 12:25
Aktualizacja: 23:07
Autor: red
Wałbrzych: Sporo złomu i odpadów w wałbrzyskich potokach
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Od piątku do niedzieli w Wałbrzychu i okolicy intensywnie padał deszcz. Wody potoków wzbierały. Funkcjonariusze Straży Miejskiej kontrolowali drożność krat przepustowych na wałbrzyskich potokach. Do większych podtopień na szczęście nie doszło.

Szczęśliwie nie zostały zalane nieruchomości położone przy górnym odcinku ulicy Orkana, a w ubiegłych latach do takich sytuacji dochodziło. Zagrożony był budynek wielorodzinny przy ulicy Orkana 10. Po przeciwnej stronie ulicy do potoku Poniatówka nieznani sprawcy wrzucili starą lodówkę. Wzburzone wody strumienia przesunęły złom wprost do rury spustowej. Naniesione zostały przez wody potoku również inne nieczystości: szmaty, folie, plastiki, odpady zielone przez co przepływ wody został zatrzymany i niewiele brakowało, aby strumień wylał się z koryta. Woda rozlałaby się na pas drogowy ulic Piotrowskiego i Orkana.

Zaniepokojeni mieszkańcy powiadomili Straż Miejską. Strażnicy usiłowali rozebrać powstałą tamę, ale poziom wody był zbyt wysoki i konieczna była pomoc funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Tama została zdemontowana, nieczystości zabrane, a woda zaczęła płynąć dalej.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group