Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sportowe zmagania w PSP nr 12

Niedziela, 6 czerwca 2010, 10:04
Aktualizacja: 10:06
Autor: red
Wałbrzych: Sportowe zmagania w PSP nr 12
Fot. użyczone
W Szkole Podstawowej nr 12 uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych w ramach projektu „Lepsi poprzez sport”.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Wałbrzychu w ramach gminnego programu „Otwarta szkoła” odbył się Integracyjny Turniej Trójek Siatkarskich 2+1 (2 uczniów + 1 absolwent lub rodzic) pod hasłem „Lepsi poprzez Sport”.

W turnieju wzięło udział 15 drużyn. Gośćmi, którzy aktywnie rywalizowali, byli rodzice oraz absolwenci - obecnie uczniowie Gimnazjów nr 1 i 3, Zespołów Szkół nr 5 i 7, IV LO w Wałbrzychu i IV LO w Świdnicy oraz studenci. Rywalizacja ta stała na wysokim poziomie, ponieważ większość zawodników turnieju to mistrzowie i medaliści Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w piłce siatkowej - dyscyplinie, w której uczniowie PSP 12 od lat zajmują czołowe miejsca.

Wyniki:

1. Zbigniew Skupin (rodzic), Natan Skupin, Dawid Zięba
2. Kamil Warchoł (ZS nr 5), Sebastian Misiułajtys , Patryk Pruchnik
3. Krzysztof Skowronek (IV LO Świdnica), Karolina Walczyk, Daniel Olejniczak.

Sponsorem tego turnieju był m.in. sześciokrotny Mistrz Polski PGE SKRA Bełchatów, trener Jacek Nawrocki , który podarował młodym zawodnikom autografy mistrzów, kalendarze i plakietki SKRY. Udzielił również telefonicznego wywiadu, który przeprowadził uczeń kl. 6a Denis Juchner, jeden z zawodników drużyny PSP 12. Drużyna, podobnie jak w poprzedni nim roku, zdobyła Mistrzostwo Wałbrzycha w piłce siatkowej.

Drugim turniejem, który odbył się w w PSP 12 w ramach gminnego programu Otwarta Szkoła, był Turniej Tenisa Stołowego „ O Słodki Puchar Dwunastki”. Uczestniczyło w nim ponad 40 zawodników (uczniów, absolwentów, rodziców).

W kategorii dziewcząt puchar zdobyła Agata Bartosik, drugie miejsce zajęła Angelika Rubin, trzecie Karolina Walczyk (te dziewczęta są jednocześnie tegorocznymi mistrzyniami szkół podstawowych). W kategorii chłopców najlepszym okazał się Maciej Makajew, drugie miejsce zdobył Daniel Olejniczak, a trzecie Jakub Kaźmierczak (ci chłopcy w tegorocznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej również zajęli 1 miejsce, a w finałach strefy w Imbramowicach wywalczyli wicemistrzostwo). W kategorii absolwentów zwyciężył Emil Wylęgły (Gim. nr 1), drugie miejsce zajął Mariusz Dłużeń (IV LO), trzecie Konrad Chybowski (Gim. nr 1). W kategorii rodziców Słodki Puchar Dwunastki zdobył Adam Indykiewicz.

Inicjatorem turniejów i opiekunem była Dorota Armańska – nauczyciel wychowania fizycznego w PSP 12. Imprezy wspomagała dyrektor Renata Gibes.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group